Writing Implements and Accessories
- (2)
- (1)
- (21)
- (9)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (4)
- (7)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Fisherfinest™ Chemically Resistant Markers
Permanent marker for use on cassettes and the frosted area of microscope slides
| Largeur (métrique) de la ligne | 0.3 mm |
|---|---|
| Matériau | Stainless Steel |
| Type de pointe | 0.3 mm Ultra Fine |
| Type de produit | Permanent Pen |
| À utiliser avec (application) | Perfect marking pens for lab samples, microscope slides, photographic slides, glass and plastic beakers, and plastic sample bags |
| Sans latex | Yes |
|---|---|
| Type de pointe | Fine |
| Type de produit | Lab Marker |
| Stérilité | Non-sterile |
| Quantité | 10 Pk. |
| À utiliser avec (application) | Used to make permanent markings on plastic, metal, or porcelain labware |
Thermo Scientific™ Cryoware Permanent Markers and Pens
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Identify samples and storage boxes permanently with these cryoware permanent markers and pens.
| Type de produit | Permanent Marking Pen |
|---|
Thermo Scientific™ Nalgene™ Black Ink Lab Markers
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Mark on glass, plastic and metal with these black ink lab markers that have caps with a convenient packet clip.
| Couleur | Black |
|---|---|
| Nb par paquet | 4 |
| Nbre par carton | 12 |
Micronova™ IPA Resistant LabMarker
A fine tipped permanent marker with alcohol-resistant ink that marks on cold or wet surfaces, plastic bags and disposable lab-ware.
Bel-Art™ Manomark™ Pens
Marks on PTFE fluoropolymer resins, glass, wood, plastics, metal, paper, and cloth.
| Gamme de température (métrique) | 0°C to 155°C |
|---|---|
| Type de pointe | Felt Tip |
| Type de produit | Pen |
| Quantité | 12 Pk. |
| Gamme de température (impériale) | 32°F to 310°F |
| À utiliser avec (application) | Marks on PTFE fluoropolymer resins, glass, wood, plastics, metal, paper, and cloth |
Bel-Art™ Wet Surface Pen
Versatile pen writes clearly on wet, greasy, and other hard to mark surfaces
Bel-Art™ Tech Pens
Heavy-duty soft tip disposable pens are available in seven colors and write on glass, metal, ceramics, plastics, paper and more.
| Largeur (métrique) de la ligne | 1 mm |
|---|---|
| Gamme de température (métrique) | -46°C to +65°C |
| Jetable | Single-use |
| Type de pointe | Soft Tip |
| Type de produit | Technical Pen |
| Quantité | Each |
| Comprend | Snap cap |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Gamme de température (impériale) | -50°F to +150°F |
| À utiliser avec (application) | Writes on Glass, Metal, Ceramics, Plastics, Paper etc |
Bel-Art™ Captor™ Pen Holder
Cap and uncap pen with one hand
Bel-Art™ Belpen™ Black Markers
Felt tip marker excellent for identification on all types of laboratory glassware and plastics
Jaece Industries Identi-Marker Pens
Writes on foam, plastic, glass and metal. Jaece Identi-Marker Pens are ideal for use with Identi-Plugs™ and other Jaece products.
| À utiliser avec (équipement) | Identi-Plugs™ and other Jaece products |
|---|---|
| Type de produit | Identi-Marker Pen |
| À utiliser avec (application) | General laboratory, hospital or industrial use |