Desks and Tables
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ ADA Height Wood Fixed Height Table, 72 in. Wide, Black Phenolic Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 33.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 182.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 85.1 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Phenolic Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 72 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Fixed Height Table, 72 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 36 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 182.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 91.4 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 72 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ ADA Height Wood Fixed Height Table, 72 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 33.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 182.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 85.1 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 72 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ ADA Height Wood Fixed Height Table, 60 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 33.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 152.4 cm |
| Hauteur (métrique) | 85.1 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 60 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Table, 60 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 152.4 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 to 91.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Stainless Steel Adjustable Insert, Nylon Leveling Glides |
| Largeur (impériale) | 60 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Fixed Height Table, 60 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 154.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 60 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Fixed Height Table, 48 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 36 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 91.4 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Table, 48 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 to 91.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Stainless Steel Adjustable Insert, Nylon Leveling Glides |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Fixed Height Table, 48 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Table, 48 in. Wide, Black Phenolic Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Adjustable Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 to 91.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Phenolic Work Surface, Stainless Steel Adjustable Insert, Nylon Leveling Glides |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ ADA Height Wood Fixed Height Table, 48 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 33.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 85.1 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 48 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 2.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 6.4 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Painted Steel Apron Rails |
| Profondeur (impériale) | 0.75 in. |
| Comprend | Attachment Hardware |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 1.9 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Front Filler
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Front Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 45.7 cm |
| Hauteur (métrique) | 89.2 cm |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 18 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Knee Space Panels for use with Drawer Apron Frames, 30 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 29 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 76.2 cm |
| Hauteur (métrique) | 73.7 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Drawer Apron Frames |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Corner Filler, Adjustable
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Corner Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 30.5 cm |
| Hauteur (métrique) | 89.2 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 to 12 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 12 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 to 30.5 cm |