Hydrophobic Interaction Chromatography Reagents and Supplies
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (4)
- (3)
- (1)
- (7)
- (6)
- (8)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (3)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ POROS™ Benzyl Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ POROS™ Benzyl Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin is a bioprocess high-performance resin engineered for improved impurity removal during large-scale downstream purification of biomolecules.
| Type de ligand | Benzyl/Aromatic |
|---|---|
| Type de produit | Benzyl Resin |
| Gamme de produits | POROS |
| Granulométrie | 50 μm |
| Phase stationnaire | Low-Density Benzyl/Aromatic |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Contenu et stockage | Store at room temperature. |
Thermo Scientific™ POROS™ GoPure™ Benzyl Ultra Pre-packed Column, 0.8 x 10 cm, 5 mL
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ POROS™ GoPure™ 0.8 cm pre-packed columns are intended for the screening of POROS affinity, ion exchange, and hydrophobic interaction chromatography (HIC) and hydrophobic interaction chromatography (HIC) resins or for small-scale purification.
Thermo Scientific™ POROS™ Ethyl Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ POROS™ Ethyl Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin is a bioprocess high-performance resin engineered for improved impurity removal during large-scale downstream purification of biomolecules.
| Type de produit | Ethyl Resin |
|---|---|
| Gamme de produits | POROS |
| Granulométrie | 50 μm |
| Phase stationnaire | Novel Ethyl |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Contenu et stockage | Store at room temperature. |
Thermo Scientific™ POROS™ GoPure™ Ethyl Pre-packed Column, 0.8 x 10 cm, 5 mL
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ POROS™ GoPure™ 0.8 cm pre-packed columns are intended for the screening of POROS affinity, ion exchange, and hydrophobic interaction chromatography (HIC) and hydrophobic interaction chromatography (HIC) resins or for small-scale purification.
Thermo Scientific™ POROS™ Benzyl Ultra Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ POROS™ Benzyl Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Resin is a bioprocess high-performance resin engineered for improved impurity removal during large-scale downstream purification of biomolecules.
| Type de produit | Benzyl Ultra Resin |
|---|---|
| Gamme de produits | POROS |
| Granulométrie | 50 μm |
| Phase stationnaire | High-Density Benzyl/Aromatic |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Contenu et stockage | Store at room temperature. |
Cytiva HiTrap Capto Butyl ImpRes
A ready-to-use column prepacked with BioProcess Capto Butyl ImpRes resins for screening and small-scale protein purification using hydrophobic interaction chromatography.
Cytiva HIC (Hydrophobic Interaction Chromatography) Media
Features high chemical stability, properties to increase productivity and epoxy coupling
| Tampon de stockage | 20% Ethanol |
|---|---|
| Plage de pH | 3 to 13 |
| Débit | 600 cm/Hoμr |
| Capacité de liaison | 27 mg BSA/mL |
| Conditions de stockage | 4°C to 30°C |
| Hauteur (métrique) du lit | 20 cm |
| Quantité | 25 mL |
| Granulométrie | 75 μm |
| Pression max. | 300 kPa |
| Type de milieu | Highly Cross-Linked Agarose |
| À utiliser avec (application) | For Used in The Capture and Intermediate Stages of Protein PurifiCatIon |
Cytiva HiTrap™ Capto Phenyl ImpRes
Prepacked with BioProcess Capto Phenyl ImpRes resins for screening and small-scale protein purifications using hydrophobic interaction chromatography.
Cytiva HiTrap™ Capto™ Octyl HIC Column
Prepacked with Capto™ Octyl hydrophobic interaction chromatography (HIC) resin for small scale purification.
| Tampon de stockage | 20% Ethanol |
|---|---|
| Plage de pH | 3 to 13 |
| Capacité de liaison | 25 mg |
| Type de ligand | Octyl |
| Type de produit | HiTrap Octyl FF |
| Hauteur (métrique) du lit | 25 mm |
| Quantité | 5/Pk. |
| Granulométrie | 75 μm |
| Pression max. | 3 bar |
| Contenu et stockage | 4°C to 30°C |
Cytiva HiTrap™ Capto™ Butyl
Hydrophobic interaction chromatography (HIC) resins used in the capture and intermediate stages of protein purification.
| Tampon de stockage | Ethanol |
|---|---|
| Plage de pH | 3 to 13 |
| Débit | 0.25 mL/min. |
| Capacité de liaison | 27 mg/mL |
| Type de ligand | Butyl |
| Matériau | Agarose |
| Type de produit | Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Selection Kit |
| Hauteur (métrique) du lit | 25 mm |
| Quantité | 5/Pk. |
| Granulométrie | 75 μm |
| Contenu et stockage | 4°C to 30°C |
Cytiva HiTrap™ Capto™ Phenyl (High Sub)
Hydrophobic interaction chromatography (HIC) resins used in the capture and intermediate stages of protein purification.
| Plage de pH | 3 to 13 |
|---|---|
| Débit | 600 cm/hr. |
| Capacité de liaison | 27 mg/mL |
| Type de ligand | Phenyl |
| Matériau | Agarose |
| Type de produit | Hydrophobic Interaction Chromatography (HIC) Selection Kit |
| Hauteur (métrique) du lit | 25 mm |
| Quantité | 5/Pk. |
| Granulométrie | 75 μm |
| Contenu et stockage | 4°C to 30°C |
Cytiva HiTrap™ Butyl-S FF Columns
Designed for purification of relatively strong hydrophilic molecules at low salt concentrations
| Plage de pH | 3 to 13 |
|---|---|
| Type de ligand | Butyl-S |
| Matériau | Polypropylene |
| Type de produit | HiTrap Butyl-S FF column |
| Granulométrie | 45 to 165 μm |
| Type de support | 6% Cross-linked Agarose |
Cytiva HiTrap™ HIC Sepharose™ Selection Kit
Use for laboratory and intermediate process-scale separations and final-step purifications. Cytiva Life Sciences™ HiTrap™ HIC Sepharose™ Selection Kit takes full advantage of hydrophobic interaction chromatography providing highest resolution.
Cytiva HiTrap Capto Phenyl ImpRes
HiTrap Capto Phenyl ImpRes is prepacked with BioProcess Capto Phenyl ImpRes resins for screening and small-scale protein purifications using hydrophobic interaction chromatography.