Newborn Bovine Sera
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (7)
- (1)
- (8)
- (4)
- (3)
- (1)
- (5)
Résultats de la recherche filtrée
Gibco™ Newborn Calf Serum, New Zealand origin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Gibco sera offers excellent value for basic cell culture, specialty research, and specific assays, earning the trust of researchers with consistent quality and award-winning support that helps meet your research needs and budget requirements.
| Format | Bottle |
|---|---|
| Stérilité | Sterile |
| Serum Treatment | Standard (Sterile-filtered) |
| Pays d’origine | New Zealand |
| Espèces | Cattle/Bovine |
| Conditions d’expédition | Frozen |
| Age | Newborn (20 days or less) |
| Contenu et stockage | Storage conditions: ≤-10°C Shipping conditions: Frozen |
Cytiva HyClone™ Newborn Bovine Calf Serum, Heat Inactivated
Augment cell culture growth with this cost-effective alternative to Fetal Bovine Serum (FBS)
| Concentration d’hémoglobine | ≤ 25 mg/dL |
|---|---|
| Type de produit | Newborn Calf Bovine Serum |
| Concentration en endotoxines | ≤ 50 EU/mL |
| Pays d’origine | United States |
| Conditions d’expédition | Frozen |
| À utiliser avec (application) | Augmenting Cell Culture Growth |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at or below -10°C |
| Inactivé par la chaleur | Yes |
| Traitement | Heat Inactivated |
| Sterilization Method | Sequential-filtered, 100 nm |
| Stérilité | Sterile |
| Gamme de produits | HyClone |
| Age | <10 days |
Gibco™ Newborn Calf Serum, heat inactivated, New Zealand origin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Gibco™ sera offers excellent value for basic cell culture, specialty research, and specific assays, earning the trust of researchers with consistent quality and award-winning support that helps meet your research needs and budget requirements.
| Format | Bottle |
|---|---|
| Type de produit | Newborn Calf Bovine Serum |
| Serum Treatment | Heat-inactivated |
| Gamme de produits | Gibco |
| Pays d’origine | New Zealand |
| Espèces | Cattle/Bovine |
| Conditions d’expédition | Frozen |
| Age | Newborn (20 days or less) |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Storage conditions: ≤-10°C Shipping conditions: Frozen |
Cytiva HyClone™ Newborn Bovine Calf Serum
Supplement cell culture growth with New Zealand sourced Cytiva HyClone Newborn Bovine Calf Serum, an excellent and cost-effective alternative to fetal bovine serum (FBS).
| Type de produit | Newborn Calf Bovine Serum |
|---|---|
| Pays d’origine | New Zealand |
| À utiliser avec (application) | Enhance Growth of Cells |
| Volume (métrique) | 1000 mL |
| Contenu et stockage | -10°C or Lower, Once Thawed Store at 2°C to 8°C |
Cytiva HyClone™ Newborn Calf Serum (U.S.)
Augment cell culture growth with U.S.-sourced HyClone™ Newborn Bovine Calf Serum.
| Description | Newborn Calf Serum (U.S.) |
|---|
| Certifications/Conformité | USDA Regulations |
|---|---|
| Dosages supplémentaires | Albumin,Alkaline Phosphatase,Blood Urea Nitrogen,Calcium,Chloride,Creatinine,Gamma Globulin,Glucose,IgG,Inorganic Phosphorus,Iron,Lactate Dehydrogenase,Osmolality,Percent Saturation,pH,Potassium,SGOT,SGPT,Sodium,TIBC,Total Bilirubin,Total Protein |
| Description | Calf Serum (New Zealand) |
| Mycoplasme détecté | Yes |
| Concentration en endotoxines | ≤ 25 EU/mL |
| Testé pour | Bluetongue,Bovine Adenovirus,Bovine Parvovirus,Bovine RSV,BVDV,Cytopathogenic Agents,Hemadsorbing Agents,Rabies Virus,Reovirus |
| Stérilité | Sterile |
| Tests de sécurité USDA inclus | Yes |
| Contenu et stockage | Sera should be stored at -10°C or lower. Once thawed, sera should be stored at 2° to 8°C. |