Centrifuge Bottles
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (12)
- (1)
- (17)
- (3)
- (15)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (10)
- (2)
- (3)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (13)
- (4)
- (2)
- (3)
- (10)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (9)
- (1)
- (1)
- (3)
- (6)
- (2)
- (1)
- (3)
- (6)
- (7)
- (1)
- (7)
- (1)
- (5)
- (4)
- (34)
- (1)
- (3)
- (1)
- (18)
- (23)
Résultats de la recherche filtrée
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Type de produit | Centrifuge Bottle |
| Jetable | Single-use |
| Stérilité | Non-sterile |
| Graduée | Yes |
| Autoclavable | Autoclavable (121°C) |
| Ouverture | Wide |
| Forme | Round |
Thermo Scientific™ 1000 mL Polypropylene Bottle
Maximize throughput by combining 1000mL polypropylene bottles with Thermo Scientific rotors.
| Matériau | Polypropylene |
|---|
Thermo Scientific™ Nalgene™ Polycarbonate Conical-Bottom Centrifuge Bottle
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Process pelleting applications such as cell culture harvesting and protein biochemistry with this polycarbonate conical-bottom centrifuge bottle.
DWK Life Sciences Kimble™ KIMAX™ Brand Babcock Bottles for Cream Testing, 50% bottle with longer scal
Tall style; Long and narrow neck
Thermo Scientific™ Nalgene™ 1L Super-Speed Centrifuge Bottles with Sealing Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Boost productivity and pellet recovery in high-speed, large-volume gross-separation applications with super speed centrifuge bottles.
| Force max. | 15,810 x g |
|---|---|
| Bouchon inclus | Yes |
| Nb par paquet | 6 |
| Capacité (métrique) | 1000 mL |
| Type de produit | Centrifuge Bottle |
| Type de bouchon | Sealing Cap |
| Capacité (impériale) | 33.81 oz. |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Nb par boîte | 6 |
DWK Life Sciences Kimble™ KIMAX™ Babcock Bottles for Cheese Testing
Paley centrifuge bottles feature large stoppered opening next to neck to accommodate both liquids and solids
| Hauteur (impériale) | 6.5 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 165 mm |
| Type de produit | Babcock Bottle |
| Matériau | Glass |
| Matériau du bouchon | Rubber |
Thermo Scientific™ Centrifugation Polypropylene Bio-Bottles
Use these polypropylene screw cap closure bio-bottles for compatibility with round-bucket centrifuge systems.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type de produit | Centrifuge Bottle |
| Matériau | Polypropylene |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Forme | Round |
Thermo Scientific™ Nalgene™ PPCO Centrifuge Bottles
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Perform biopharmaceutical aseptic fluid transfer or sampling applications with the tri-clover flange of these PPCO centrifuge bottles.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Couleur | Translucent |
| Nb par paquet | 4 |
| Type de produit | Centrifuge Bottle |
| Matériau | PPCO |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Forme | Round |
| Hauteur (impériale) | 6.5 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 165 mm |
| Matériau | Glass |
Thermo Scientific™ Nalgene™ Replacement Silicone O-Ring for Centrifuge Bottle Sealing Cap
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Use Nalgene™ Silicone O-Ring as a replacement part in centrifuge bottle sealing caps.
DWK Life Sciences Kimble™ KIMAX™ Babcock Bottles for Ice Cream Testing
Scale is marked with permanent brown stain on neck.