Glass Microscope Slides
- (19)
- (1)
- (45)
- (6)
- (19)
- (7)
- (8)
- (41)
- (9)
- (18)
- (1)
- (18)
- (43)
- (3)
- (7)
- (20)
- (70)
- (41)
- (6)
- (189)
- (1)
- (2)
- (1)
- (17)
- (10)
- (1)
- (1)
- (4)
- (16)
- (11)
- (1)
- (30)
- (1)
- (34)
- (1)
- (10)
- (111)
- (79)
- (2)
- (1)
- (96)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (243)
- (4)
- (33)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (26)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (167)
- (1)
- (20)
- (61)
- (3)
Résultats de la recherche filtrée
Mopec Stainless Steel Utility Carts
Stainless steel utility carts are a versatile and durable solution for professionals seeking reliable storage and transport options.
| Nbre d’étagères | 3 |
|---|---|
| Couleur | Silver |
| Matériau | Stainless Steel |
| Type de produit | Laboratory Cart |
Fisherbrand™ ColorFrost™ Plus Microscope Slides
An ideal choice for frozen sections, cytocentrifuge preparations, and standard Papanicolaou smears
| Longueur (métrique) | 75 mm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 25 mm |
| Matériau | Glass |
| Quantité | 144/Pk. |
|---|---|
| Épaisseur (métrique) | 1 mm |
| Frosted | Selectfrost Color-coded |
Fisherbrand™ Colormark™ Plus Adhesion Slides
Fisherbrand™ Colormark Slides are brightly coated with contrasting background color.
| Precleaned | Yes |
|---|---|
| Type | Adhesion Slide |
| Matériau | Glass |
| Frosted | Yes |
Fisherbrand™ InkJet Plus Microscope Slides
Superfrost™/ColorFrost™ microscope slides designed for use with Leica™ Microsystems IP S inkjet printer
| Frosted | Tabs |
|---|
| Longueur (métrique) | 76.2 mm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 3 in. |
| Couleur | Clear |
| Precleaned | Yes |
| Type | Microscope Slide |
| Matériau | Glass |
| Quantité | 144/Pk. |
| Épaisseur (métrique) | 1.2 mm |
| Edges | Ground |
Fisherbrand™ Superfrost™ Clipped Corner Slides
45° clipped corner slide offers exceptional cleanliness and resistance to sticking
| Longueur (métrique) | 25 mm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 75 mm |
| Quantité | 144 Pk., 10 Pk./Cs. |
| Type de coin | Clipped |
| Épaisseur (métrique) | 1 mm |
Fisherbrand™ Economy Plain Glass Microscope Slides
Cost-effective slide for general-purpose applications
Fisherbrand™ Superfrost™ Cytogenics Slides
Specifically processed glass surface inspected for cytogenetic applications
Fisherbrand™ Premium Frosted Microscope Slides, Superfrost marking area
With Superfrost™ marking area on one end, one side
| Longueur (métrique) | 75 mm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 3 in. |
| Type | Microscope Slide |
| Largeur (métrique) | 25 mm |
| Largeur (impériale) | 1 in. |
| Frosted | SuperFrost Marking Area 1 End, 1 Side |
Epredia™ Polysine™Microscope Adhesion Slides
Eliminate the need for extra adhesive or coating techniques with Epredia™ Polysine Microscope Adhesion Slides.
| Longueur (métrique) | 75 mm |
|---|---|
| Couleur | White |
| Precleaned | Yes |
| Type | Microscope Slide |
| Largeur (métrique) | 25 mm |
| Matériau | Glass |