Electrophoresis System Accessories and Replacement Parts
- (18)
- (28)
- (14)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (8)
- (6)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (7)
- (2)
- (7)
- (2)
- (7)
- (6)
- (9)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (7)
- (3)
- (5)
- (1)
- (2)
- (2)
- (3)
- (2)
- (2)
- (1)
- (6)
- (2)
- (12)
- (2)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
- (1)
- (8)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (2)
- (12)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (5)
- (3)
- (4)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (13)
- (2)
- (5)
- (23)
- (2)
- (22)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (11)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (10)
- (16)
- (5)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (5)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (3)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (132)
- (2)
- (1)
- (13)
- (2)
- (5)
- (4)
- (10)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (11)
- (28)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (11)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (4)
- (1)
- (1)
- (4)
- (22)
- (22)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (35)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ Owl™ Leveling Platform
Accommodate most applications with this three-point leveling platform which ensures a flat casting and running surface.
| À utiliser avec (équipement) | Owl System |
|---|---|
| Gamme de produit | Owl |
Thermo Scientific™ Owl™ Casting Dams
Block off a portion of the gel tray and allow shorter gels or gradient gels to be cast and run with the high-quality aluminum Thermo Scientific™ Owl™ Casting Dams.
| À utiliser avec (équipement) | Owl System |
|---|---|
| Catégorie | Gel Casting Dam |
| Gamme de produit | Owl |
Thermo Scientific™ A2 and A5 Large Gel System Replacement End Gates
Use these gasketed UVT gel trays, replacement gaskets and end gates with Thermo Scientific™ A2 and A5 Large Gel Systems.
| À utiliser avec (équipement) | Owl A2 and A5 Large Gel Electrophoresis System |
|---|
Fisherbrand™ 20-Tooth Combs for Owl™ P2-CST Multiple Gradient Gel Caster
20-Tooth Combs for Owl™ P2-CST Multiple Gradient Gel Caster
| Nombre de dents | 20 |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Owl P2-CST Multiple Gradient Gel Caster |
| Largeur (métrique) du gel | 20 cm |
| Dimensions du gel | 20 x 20 cm |
| Hauteur (métrique) d’encombrement | 23 cm |
| Longueur (impériale) du gel | 7.8 in. |
| Longueur (impériale) d’encombrement | 9.84 in. |
| Hauteur (impériale) d’encombrement | 9.05 in. |
| Catégorie | Comb |
| Longueur (métrique) du gel | 20 cm |
| Largeur (impériale) du gel | 7.8 in. |
| Longueur (métrique) d’encombrement | 25 cm |
| Largeur (métrique) des dents | 0.55 cm |
| Largeur (impériale) des dents | 0.21 in. |
| Largeur (métrique) d’encombrement | 13 cm |
Fisherbrand™ D3-14, A3-1 and A6 Wide Gel Electrophoresis System Wall Comb, 1 Tooth, 1.5mm thick tooth
Micro Well and Wall Combs for use with the Fisherbrand™ D3-14, A3-1 and A6 Wide Gel Electrophoresis Systems.
Fisherbrand™ Replacement Pouches for FB-GC20-1 Vertical Gel Caster
Replacement Pouches for FB-GC20-1 Vertical Gel Caster
| Longueur (métrique) | 20 cm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 20 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Owl JGC-3 Gel Casting System |
| Catégorie | Gel Pouch |
| Dimensions du gel | 20 x 20 cm |
Fisherbrand™ FB-VE10-1 Vertical Electrophoresis System: Gaskets
For use with FB-VE10-1 vertical electrophoresis systems
Fisherbrand™ Space Aligner for FB-GC10-1 Vertical Gel Caster
Space aligner for use with FB-GC10-1 Vertical Gel Caster
| Longueur (métrique) | 10 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 0.09 in. |
| Hauteur (métrique) | 0.24 cm |
| Largeur (métrique) | 10 cm |
| À utiliser avec (équipement) | FisherBiotech FB-VE10-1 Vertical Electrophoresis System; Owl™ P7-CST Multiple Gradient Gel Caster |
| Matériau | Glass |
| Épaisseur (impériale) | 0.09 in. |
| Épaisseur (métrique) | 0.24 cm |
Fisherbrand™ Casting Chamber for Horizontal Midigel Systems
Electrophoresis system replacement part for Horizontal Midigel Systems
Fisherbrand™ Glass Plates for FB-VE16-1 Vertical Electrophoresis System
Different styles of glass plates to choose from.
| Longueur (métrique) | 16 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 0.12 in. |
| Hauteur (métrique) | 0.32 cm |
| Largeur (métrique) | 14 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Owl P1-CST Multiple Gradient Gel Caster |
| Matériau | Glass |
| Épaisseur (impériale) | 0.12 in. |
| Épaisseur (métrique) | 0.3 cm |
Fisherbrand™ Combs for FB-VE16-1 Vertical Electrophoresis System
Creates the wells in gels for electrophoresis
| Hauteur (impériale) d’encombrement | 7.08 in. |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Owl P1-CST Multiple Gradient Gel Caster |
| Largeur (métrique) du gel | 14 cm |
| Catégorie | Comb |
| Longueur (métrique) du gel | 16 cm |
| Largeur (impériale) du gel | 5.5 in. |
| Dimensions du gel | 16 x 14 cm |
| Hauteur (métrique) d’encombrement | 18 cm |
| Largeur (métrique) d’encombrement | 13 cm |
| Longueur (impériale) du gel | 6.3 in. |
