Chromatography Port Injection Liners
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (16)
- (5)
- (5)
- (2)
- (2)
- (9)
- (10)
- (8)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (14)
- (1)
- (5)
- (1)
- (6)
- (1)
- (6)
- (3)
- (56)
- (3)
- (12)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (40)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (3)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (17)
- (2)
- (2)
- (9)
- (3)
- (1)
- (1)
- (24)
- (1)
- (1)
- (1)
- (65)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (5)
- (5)
- (11)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (10)
- (15)
- (6)
- (9)
- (2)
- (3)
- (1)
- (14)
- (1)
- (1)
- (6)
- (54)
- (7)
- (11)
- (15)
- (3)
- (37)
- (5)
- (8)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (45)
Résultats de la recherche filtrée
GC Liner Sealing Rings for Thermo Scientific™ and Agilent Instruments
Match the best sealing ring with the injection port liner used in your Thermo Scientific™ or Agilent GC system.
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Splitless Type, Straight Design (unpacked)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Shimadzu (17A) [with SPL-17 Injector]
| Longueur (métrique) | 95 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 5 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Single Taper Fast FocusLiner™ Design (Wool Packed)
Deactivated (silanized) glass inlet liners for capillary injection ports
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 2.3 mm |
| Matériau de remplissage | Wool |
| Aperçu général | Split/Splitless Type, Single Taper Fast FocusLiner™ Design |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Single Taper FocusLiner™ Design (Wool Packed)
Deactivated (silanized) glass inlet liners for capillary injection ports
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Matériau de remplissage | Wool |
| Aperçu général | Split/Splitless Type, Single Taper FocusLiner™ Design |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Splitless Type, Single Taper Design (unpacked)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Varian (1075 and 1077 Injector)
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Split/Splitless Type, Straight Design (wool packed)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Shimadzu (17A) [with SPL-17 Injector]
| Longueur (métrique) | 95 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 5 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 3 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Straight Design (Wool Packed)
Compatible liners are available for a wide selection of injectors
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Matériau de remplissage | Wool |
| Aperçu général | Split/Splitless Type, Straight Design |
MilliporeSigma™ Supelco™ Deactivated (Silanized) Glass Inlet Liner, Wool Packed
For Packed Injection Ports
| Longueur (métrique) | 112 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | PerkinElmer AutoSystem |
| Type de produit | Inlet Liner |
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 3 mm |
| Matériau de remplissage | Wool |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Direct (SPME) Type, Straight Design (unpacked)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Varian (1093-94 SPI Injector)
| Longueur (métrique) | 54 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 4.6 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 0.8 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split Type, Cup Design
Limits sample degradation, improves vaporization, and assists with correct positioning of the syringe needle
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 4 mm |
| Aperçu général | Split Type, Cup Design |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner O-Ring
Can be used with inlet temperatures up to 350°C without sticking or fragmenting
| Type de produit | O-Ring |
|---|---|
| Diamètre (métrique) interne | 6.35 mm |
| Température (métrique) maximale | 350°C |
| Aperçu général | Configured for Capillary Inlet Liner |
Thermo Scientific™ Injection Port Liners for GC Instruments
Use these standard deactivated injection port liners to optimize performance of Thermo Scientific and Agilent GC instruments.
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Straight Design (Unpacked)
For use with Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001GCQ), and Varian (CP-1177 Injector)
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
| Aperçu général | Straight Design |
| À utiliser avec (application) | Solid Phase Microextraction (SPME) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Splitless Type, Straight Design (unpacked)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Varian (1078 and 1079 Injector)
| Longueur (métrique) | 54 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 5 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 3.4 mm |
| Aperçu général | Split (unpacked) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Splitless Type, Single Taper Design (Unpacked)
Compatible liners are available for a wide selection of injectors
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Type de produit | Inlet Liner |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Matériau de remplissage | None |
| Aperçu général | Splitless Type, Single Taper Design |