Special Purpose Racks
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (8)
- (9)
- (2)
- (10)
- (1)
- (2)
- (4)
- (51)
- (2)
- (6)
- (6)
- (64)
- (40)
- (13)
- (4)
- (7)
- (5)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (7)
- (2)
- (8)
- (2)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (3)
- (3)
- (4)
- (1)
- (4)
- (7)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (33)
- (4)
- (3)
- (1)
- (2)
- (16)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (20)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (3)
- (2)
- (15)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Heidolph™ Hei-SHAKE Centrifuge Tube Attachment with 14 Positions
Centrifuge tube attachment for Hei-SHAKE Orbital Core platform shaker.
Heidolph™ Hei-SHAKE Micro Reaction Vessel Attachment with 20 Positions
Micro reaction vessel attachment for Hei-SHAKE Orbital Core platform shaker.
Heidolph™ Hei-SHAKE Centrifuge Tube Attachment with 5 Positions
Centrifuge tube attachment for Hei-SHAKE Orbital Core platform shaker.
Heidolph™ Hei-SHAKE Micro Reaction Vessel Attachment with 36 Positions
Micro reaction vessel attachment for Hei-SHAKE Orbital Core platform shaker.
MP Biomedicals MP Magnetic Rack 96
MP Magnetic Rack 96 is a novel tool designed for fast and easy manual extraction of nucleic acids from standard 96-well plates using a magnetic bead extraction method.
Bel-Art™ Switch-Grid Test Tube Rack, Complete Set
The Switch-Grid rack transforms your lab with interchangeable grids, holding 2 tube sizes at once (10 to 30 mm).
| Couleur | Silver |
|---|---|
| Étagères | None |
| Type de produit | Bag Rack |
| Matériau | Stainless Steel |
| Capacité | Bags |
| Stérilité | Non-sterile |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Empilables | Yes |
| Forme | Rectangular |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Étagères | 1 |
| Matériau | Plastic |
| Stérilité | Non-sterile |
| Positions | 1 |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | Yes, When Empty |
| Forme | Rectangular |
Interscience BagRack Slide
The BagRack Slide allows the fast storage of bags by sliding them on the rack.
Poltex Conical Tube Rack Holder
Poltex conical tube rack holder is a convenient holder for the Conical Tube Holder (CONIC) line of racks.
| Longueur (métrique) | 101.60 mm |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Étagères | None |
| Largeur (métrique) | 173.99 mm |
| Hauteur (métrique) | 266.70 mm |
| Type de produit | Tube Rack |
| Matériau | Plastic |
| Capacité | Tube Racks |
| Stérilité | Non-sterile |
| Positions | 1 |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | No |
| Forme | Rectangular |
Eisco™ Aluminum Slide Staining Racks
Aluminum slide staining racks featuring collapsible handles and open bottom for draining.
| Couleur | Silver |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 25 mm |
| À utiliser avec (équipement) | Microscope |
| Type de produit | Staining Rack |
| Matériau | Aluminum |
| Capacité | Slides |
| Stérilité | Non-sterile |
| Quantité | 1 Ea. |
| Comprend | Handle |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Microscopy |
| Forme | Rectangular |
Eisco™ Wooden Slide Staining Bottle Stands
Convenient wooden slide staining bottle stands keep your microscope staining supplies organized and easy to access with a tiered configuration, cut out wells for bottles, and slots to hold up to 5 slides.
| Couleur | Brown |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 57 mm |
| Type de produit | Staining Rack |
| Matériau | Wood |
| Stérilité | Non-sterile |
| Positions | 12 |
| Quantité | 1 |
| Comprend | None |
| Autoclavable | Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Microscopy |
| Forme | Rectangular |
Poltex Fiber Optic Laryngoscope Blade Holster, Tape Mounted
Works in conjunction with Poltex Fiber Optic Laryngoscope Blade Holder
Poltex Fiber Optic Laryngoscope Blade Holster, Magnet Mounted
Works in conjunction with Poltex Fiber Optic Laryngoscope Blade Holder