Chromatography Autosampler Vial and Closure Kits
- (68)
- (3)
- (1)
- (1)
- (30)
- (2)
- (1)
- (240)
- (9)
- (9)
- (11)
- (1)
- (13)
- (2)
- (16)
- (17)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (6)
- (1)
- (1)
- (18)
- (1)
- (1)
- (21)
- (1)
- (1)
- (134)
- (121)
- (49)
- (105)
- (2)
- (2)
- (30)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (2)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (15)
- (2)
- (8)
- (1)
- (32)
- (3)
- (1)
- (19)
- (100)
- (2)
- (3)
- (7)
- (3)
- (217)
- (4)
- (7)
- (2)
- (13)
- (1)
- (17)
- (14)
- (2)
- (6)
- (3)
- (118)
- (11)
- (22)
- (231)
- (5)
- (2)
- (18)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (5)
- (4)
- (126)
- (229)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ SureSTART™ HPLC and GC Certified Screw Vial and Cap Kits, Level 3 High Performance Applications
Meet your certification and documentation needs with our Level 3 Thermo Scientific™ SureSTART™ HPLC and GC Certified Screw Vial and Cap Kits.
| Certifications/Conformité | HPLC and GC Certified |
|---|---|
| Type de produit | HPLC and GC Certified Vial and Cap Kit, Level 3 |
| Diamètre (métrique) interne | 12 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Septa Size (Metric) | 9 mm |
| Marking Spot | Yes |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Comprend | 100 Vials and Caps |
| Diamètre (métrique) de l’ouverture | 6 mm |
| Épaisseur (métrique) | 1 mm |
DWK Life Sciences Wheaton™ ABC Clear Glass Vial Convenience Packs
40% larger opening improves sample accessibility while reducing autosampler needle damage
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Diamètre (impériale) externe | 0.47 in. |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
Thermo Scientific™ Storerooms
Organize supplies, save valuable bench space using these six or nine drawer Storerooms. Order an empty cabinet or one fully stocked with vials and closures.
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Silica Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 8-425 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Diamètre (impériale) externe | 0.47 in. |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Specification Certified 20 mL Screw Clear Glass Vial and 24 mm Closed Top Screw Cap Kits for Scintillation, Level 2
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Perform accurate liquid scintillation counting while safely containing radioactive cocktails with our Level 2 Thermo Scientific™ SureSTART™ Specification Certified Screw Vial and Cap Kits for Scintillation.
DWK Life Sciences Wheaton™ LVI™ Vials with ABC Screw Thread
Similar to Wheaton LVI Vials with Crimp Top, except feature a 9mm ABC screw-thread finish that can be used only with ABC caps
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Couleur | Natural |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Quantité | 100 Cs. |
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ MSCERT Screw Vial and Cap Kits, Level 3 High Performance Applications
Meet your certification and documentation needs with our Level 3 Thermo Scientific™ SureSTART™ MSCERT Screw Vial and Cap Kits.
| Certifications/Conformité | MSCERT |
|---|---|
| Type de produit | MSCERT Vial and Cap Kit, Level 3 |
| Diamètre (métrique) interne | 12 mm |
| Couleur de bouchon | Blue |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Septa Size (Metric) | 9 mm |
| Marking Spot | Yes |
| Dureté | 55 Shore |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Comprend | 100 Vials and Caps |
| Diamètre (métrique) de l’ouverture | 6 mm |
| Épaisseur (métrique) | 1 mm |
Fisherbrand™ 13 mm Glass Screw Thread Vial Convenience Kit (13-425)
Save time and reduce the risk of contamination by using Fisherbrand™'s vial convenience kits. Each kit includes 100 clear or amber glass vials and 100 screw thread caps with pre-assembled septa.
Thermo Scientific™ 11mm Assembled Autosampler Clear Glass Vial Kit, silver seal, PTFE/red rubber septum
Save time and reduce the risk of contamination using this convenience kit. It includes 100 clear vials pre-assembled with 100 screw thread caps and septa.
Fisherbrand™ Autosampler Shell Vial Kits
Shell vials are an economical choice for many routine HPLC applications. Available in many sizes, sold as kits with caps to assure proper fit and function.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type de produit | Shell Autosampler Vial Convenince Kit |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Type de bouchon | Snap Cap |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Couleur de bouchon | Natural |
| Matériau du bouchon | Polyethylene |
Thermo Scientific™ SUN-SRi™ Unassembled 10-425 Vial Kits
Pre-assembled caps and septa save time during sample preparation and minimize contamination during assembly
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | PTFE/Silicone |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Taille du bouchon | 10-425 |
| Quantité | 100 Pk. |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 11 mm Crimp Top Autosampler Vial, Cap, and FEP/Butyl Septa Unassembled Component Kits
MicroLiter vials are cleaned and packaged in a certified Class 10000 clean room according to a designed process, developed to eliminate chromatographic errors associated with vials
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Septum | FEP, Butyl |
| Couleur de bouchon | Silver |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Matériau du bouchon | Aluminum |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Fisherbrand™ 9 mm Screw Vial Convenience Kits
Save time and reduce the risk of contamination by using Fisherbrand™'s vial convenience kits. Each kit includes 100 clear or amber glass vials and 100 screw thread caps with pre-assembled septa.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial Convenience Kit |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Type de base | Flat Bottom |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
Fisherbrand™ 8 mm Standard Opening Screw Thread Vial Convenience Kits (8-425)
Save time and reduce the risk of contamination by using Fisherbrand™'s vial convenience kits. Each kit includes 100 clear or amber glass vials and 100 screw thread caps with pre-assembled septa.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial Convenience Kit |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) du trou | 5.5 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Septum | Red PTFE/White Silicone |
| Couleur de bouchon | Black |
| Type de base | Flat Bottom |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Pré-fendu | No |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Marking Spot | No |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 8 mm |
| Comprend | Vials and Closures |
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Component Kits with PTFE Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Septum | PTFE |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |