Sheep Secondary Antibodies
Secondary antibodies where sheep is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (5)
- (69)
Quantité
- (1)
- (10)
- (36)
- (20)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
Conjugué
- (2)
- (1)
- (3)
- (15)
- (21)
- (21)
- (2)
- (8)
Espèces hôtes
- (73)
Applications
- (7)
- (63)
- (3)
- (4)
- (6)
- (26)
- (6)
- (3)
- (46)
- (4)
- (20)
- (2)
- (50)
Résultats de la recherche filtrée
Les produits de certains de nos fournisseurs ne s'affichent pas dans les résultats de la recherche filtrée. Veuillez
supprimer tous les filtres
pour voir ces produits.
Rechercher dans les résultats
Recherche par mot-clé:
Effacer la recherche
1
–
15
de
73
résultats
anti-Mouse IgG, peroxidase-linked species-specific whole antibody (from sheep) Secondary Antibody, Cytiva
Highly species-specific anti-Mouse IgG. Cytiva Lifescience™ anti-Mouse IgG, peroxidase-linked species-specific whole antibody (from sheep) Secondary Antibody is designed for applications such as protein blotting, ELISA and immunocytochemistry.
| Classification | Monoclonal |
|---|---|
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Méthode de purification | Affinity Purified |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Antigène | IgG, Whole Molecule |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Rabbit |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.1% ProClin 150; pH 7.2 |
| Antigène | Rabbit IgG (H+L) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Unconjugated |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Rat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | IgG fraction |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Rat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | IgG fraction |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
IgM, (Fc) Sheep anti-Human, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Sheep Polyclonal Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Rat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.01% gentamicin sulfate; pH 7.2 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunomicroscopy,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | TRITC |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
| Immunogène | Rat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | IgG fraction |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Human |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Human IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.01% gentamicin sulfate; pH 7.2 |
| Antigène | Human IgG (H+L) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, do not freeze |
| Immunogène | Rat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | TBS with 0.001M MgCl2, 1% BSA, 0.0001M ZnCl2, 50% glycerol and 0.01% sodium azide; pH 8.0 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
| Applications | ELISA |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Bovine |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, do not freeze |
| Immunogène | Purified bovine IgG2. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 0.05% ProClin 300 |
| Antigène | Bovine IgG2 |
IgG Sheep anti-Rabbit, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Sheep Polyclonal Antibody
| Applications | Western Blot |
|---|---|
| Classification | Polyclonal |
| Statut réglementaire | RUO |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Formule | Purified sheep polyclonal antibody in PBS with StabilZyme™ HRP Conjugate Stabilizer and 0.05% Proclin. |
| Contenu et stockage | Stable for 1 year at 2°-8°C from date of receipt. |
| Forme | Purified |
| Antigène | IgG, Species absorbed |
Invitrogen™ Sheep anti-Rabbit IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC
Sheep Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | FITC |
| Espèces cibles | Rabbit |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.8 |
| Antigène | Rabbit IgG (H+L) |