Donkey Secondary Antibodies
Secondary antibodies where donkey is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (2)
- (347)
Conjugate
- (1)
- (4)
- (8)
- (4)
- (6)
- (6)
- (7)
- (2)
- (8)
- (4)
- (2)
- (4)
- (8)
- (2)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (19)
- (25)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (4)
- (5)
- (25)
- (36)
- (24)
- (23)
- (4)
- (4)
- (4)
- (4)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (16)
- (3)
- (20)
- (1)
Host Species
- (349)
Quantity
- (1)
- (52)
- (5)
- (15)
- (115)
- (8)
- (9)
- (3)
- (28)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (20)
- (84)
- (2)
Applications
- (2)
- (4)
- (13)
- (145)
- (131)
- (12)
- (10)
- (193)
- (31)
- (6)
- (23)
- (179)
- (12)
- (31)
- (4)
- (33)
- (2)
- (5)
- (215)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
341
results
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, AP
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Secondary antibody with 30mM triethanolamine, 1% BSA, 5mM MgCl2, 0.1mM ZnCl2 and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 405
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 405 |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Texas Red
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Texas Red |
| Applications | Dot Blot,ELISA,Flow Cytometry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 594 |
| Applications | Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 555
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 555 |
| Applications | Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG Fab Secondary Antibody, Biotin
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry (Paraffin),Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG Fab |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | IgG fraction |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 755
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 755 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Goat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 2-8°C |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with proprietary stabilizer, 1% BSA and proprietary preservative; pH 7.4 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) ReadyProbes™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 594 |
| Applications | Flow Cytometry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.1% BSA and <0.1% sodium azide |
| Immunogen | Gamma Immunoglobin. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 680
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 680 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobin. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Chicken IgY (H+L) Highly Cross Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 555
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 555 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Chicken IgY (H+L) Highly Cross Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Purified Chicken IgY, Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Sheep IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Biotin
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Sheep IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgG Donkey anti-Mouse, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Mouse, Rhodamine (TRITC), Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody