Acrylamide Gel Electrophoresis Systems
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (16)
- (1)
- (1)
- (15)
- (1)
- (5)
- (2)
- (9)
- (10)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (18)
- (1)
- (44)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (14)
- (1)
- (16)
- (6)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (8)
- (3)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
| Largeur (métrique) | 12.95 cm |
|---|---|
| Garantie | 3 Years |
| Largeur (impériale) | 5.1 in. |
MilliporeSigma mPAGE™ Lux Casting System
Casting System for hand casting mini gels using UV light with a 0.75 mm, 1.0 mm or 1.5 mm thickness, includes instrument, casters, plates and combs
| Type | Gel Casting System |
|---|---|
| Tension max. | 240 VAC |
| Dimensions de gel | 8.3 x 10.1 cm |
| À utiliser avec (application) | Hand Casting Mini Gels |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 12%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you will need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 12% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 4 to 12%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you will need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
MilliporeSigma mPAGE™ Gel Casting Device Kit
Kit for hand casting mini gels with a 0.75 mm, 1.0 mm or 1.5 mm thickness, includes plates and combs
| Type | Gel Caster |
|---|---|
| Comprend | Gel Caster Base, Gel Caster Frame, Gel Caster Sealing Gaskets, Gel Releasers, Combs 10 wells (0.75 mm, 1.0 mm or 1.5 mm), Combs 15 wells (0.75 mm, 1.0 mm or 1.5 mm), Mini Spacer Plates (0.75 mm, 1.0 mm or 1.5 mm), Mini Short Plates |
| Dimensions de gel | 8.3 x 10.1 cm |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Invitrogen™ Buffer Core Repair Kit for XCell SureLock™ Mini-Cell
For the XCell SureLock™ Mini-Cell Blot Module
Thermo Scientific™ Owl™ P82 Dual-Gel Electrophoresis Double Sided Vertical System, 8-10 x 10cm gel, 150-300mL buffer volume
Produce flat, even banding and crisp resolution with the easy-to-use Thermo Scientific™ Owl™ P82 Dual-Gel Electrophoresis System.
Invitrogen™ SureLock Retrofit Kit for XCell II™ Mini-Cell
Converts an XCell II™ Mini-Cell into an XCell SureLock™ Mini-Cell
Invitrogen™ Platinum Wire for the XCell SureLock™ apparatus (12 inch x 2)
For the XCell SureLock Mini Blot Module
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 10%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you will need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 30 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 10% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
| Type | Drying Solution |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | DryEase™ Mini-Gel Drying System |
| Gamme de produits | Novex |
| Dimensions de gel | Mini |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Tampon | Drying Solutions |
| Contenu et stockage | Store at room temperature. |
Invitrogen™ Empty Gel Cassette Combs, mini, 1.0 mm, 15 well
Compatible with mini-size Empty Gel Cassettes of the same thickness (NC2010, 1.0mm; NC2015, 1.5mm)
Invitrogen™ WedgeWell™ Empty Gel Cassettes with Combs, midi
These WedgeWell empty gel cassettes are pre-assembled, single-use, plastic cassettes with combs that allow you to pour your own midi-size gels. The gels can be run in the SureLock Tandem Midi Gel Tank (STM1001) or XCell4 SureLock Midi-Cell (WR0100).
| Type | Empty Gel Cassette |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| À utiliser avec (équipement) | XCell4 SureLock Midi-Cell |
| Longueur (métrique) globale | 8 cm |
| Dimensions de fonctionnement | Vertical |
| Quantité | 1 pack |
| Dimensions de gel | Midi |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |