Acrylamide Electrophoresis Gels
- (6)
- (81)
- (19)
- (9)
- (65)
- (76)
- (6)
- (30)
- (9)
- (30)
- (9)
- (5)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (15)
- (63)
- (38)
- (1)
- (6)
- (2)
- (12)
- (2)
- (34)
- (79)
- (2)
- (42)
- (7)
- (8)
- (15)
- (23)
- (111)
- (25)
- (3)
- (1)
- (19)
- (42)
- (52)
- (94)
- (110)
- (224)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (12)
- (3)
- (1)
- (2)
- (34)
- (1)
- (34)
- (4)
- (96)
- (14)
- (2)
- (27)
- (28)
- (6)
- (14)
- (14)
- (2)
- (18)
- (6)
Résultats de la recherche filtrée
Invitrogen™ Novex™ 10%, Tris-Glycine, 1.0 mm, Midi Protein Gels, 12+2-well, w/adapters
Separation Range: 30 to 250 kd, Separation Type: Denaturing, Native, For Use With: XCell4 SureLock Midi, BioRad Criterion
Invitrogen™ E-PAGE™ Midi Protein Gels, 3.7 mm
E-PAGE™ Gels are self-contained, pre-cast gels that include a gel matrix and electrodes packaged inside a disposable cassette.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | E-BASE |
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Conditions de stockage | Store at room temperature, do not allow the temperature to drop below 4°C or rise above 40°C |
| Type de gel | E-PAGE |
| Gamme de produits | E-PAGE |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Type de séparation | Denaturing |
| Quantité | 8 gels (1 kit) |
| GelThickness | 3.7 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Plus Midi Protein Gels, 10%, 1.0 mm, WedgeWell™ format
Novex Tris-Glycine Plus midi protein gels, WedgeWell format are improved polyacrylamide gels based on traditional Laemmli protein chemistry, allowing the use of Laemmli sample and running buffers. The gels offer reproducible separation of a wide range of proteins into well-resolved bands.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
| Contenu et stockage | Store at 2°C to 8°C. Do not freeze. |
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Plage de séparation | 30 to 250 kDa |
| Gamme de produits | Novex |
| Type de séparation | Denaturing, Native |
| Quantité | 10 gels (1 box) |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 10% |
| Durée de conservation | 180 Days |
Invitrogen™ NuPAGE™ Bis-Tris Mini Protein Gels, 4–12%, 1.0–1.5 mm
Invitrogen NuPAGE Bis-Tris protein gels are precast polyacrylamide gels that provide broad molecular weight protein separation with high resolution and sample integrity.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 8 cm |
| Conditions de stockage | Store at 4–25°C. Do not freeze. |
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Type de séparation | Denaturing |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Durée de conservation | 12 Months |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Longueur (métrique) | 10 cm |
|---|---|
| Séparation de | Protein |
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Systems |
| Largeur (métrique) | 8 cm |
| Type de produit | Bis-Tris Precast Gels |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Quantité | 10 Pk. |
| GelThickness | 1 mm |
| Concentration | 4 to 20% Bis to Tris |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
| Durée de conservation | 18 months |
| Tampon | MES or MOPS Running Buffer |
Invitrogen™ NuPAGE™ Midi Bis-Tris Resupply Pack, 4 to 12%
The NuPAGE Bis-Tris Resupply Pack streamlines your protein separation workflow. This pack, sufficient for 100 gel runs, includes precast midi gels, running buffer, and protein ladders.
| Séparation de | Protein |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Type de séparation | Denaturing |
| Quantité | 1 Kit |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Contenu et stockage | • NuPAGE Bis-Tris gels, 10 x 10 gels • NuPAGE MES Running Buffer (20X), 5 bottles • PageRuler Plus Pre-stained Protein Ladder (10 to 250 kDa) |
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Plus Midi Protein Gels, 12%, 1.0 mm
Novex Tris-Glycine Plus Midi Protein gels are improved polyacrylamide gels based on traditional Laemmli protein electrophoresis technology, allowing the use of Laemmli sample and running buffers.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Conditions de stockage | Store at 2°C to 8°C. Do not freeze. |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Type de séparation | Denaturing, Native |
| Quantité | 10 gels (1 box) |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 12% |
| Durée de conservation | 12 Months |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
Invitrogen™ NuPAGE™ Tris-Acetate Midi Protein Gels, 3 to 8%, 1.0 mm, WedgeWell™ format
Invitrogen NuPAGE Tris-Acetate protien gels, WedgeWell format provide excellent separation of large molecular weight proteins. They are high performance polyacrylamide gels that simulate the denaturing or native conditions of the traditional Laemmli system.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
| Contenu et stockage | Store at 4°C to 25°C. Do not freeze. |
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Plage de séparation | 36 to 500 kDa |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Type de séparation | Denaturing, Native |
| Quantité | 10 gels (1 box) |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
| Durée de conservation | 274 Days |
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Mini Protein Gels, 10%, 1.0 mm, 2D-well
Separation Range: 30 to 250 kd; Separation Type: Denaturing, Native; For Use With: Mini Gel Tank, XCell SureLock Mini
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Mini Protein Gel, 4 to 20%, 1.0 mm, 2D-well
Separation Range: 20 to 200 kd; Separation Type: Denaturing, Native; For Use With: Mini Gel Tank, XCell SureLock Mini
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Mini Protein Gel, 4 to 20%, 1.0 mm, 1-well
Separation Range: 20 to 200 kd; Separation Type: Denaturing, Native; For Use With: Mini Gel Tank, XCell SureLock Mini
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Resupply Pack, 4 to 20%, Wedgewell™ format
The Novex Tris-Glycine Resupply Pack simplifies your protein separation workflow. This pack, sufficient for 100 gel runs, includes precast mini gels, running buffer, and protein ladders.
| Séparation de | Protein |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 200 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Type de séparation | Denaturing, Native |
| Quantité | 1 Kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
Invitrogen™ NuPAGE™ Bis-Tris Midi Protein Gels, 10%, 1.0 mm, WedgeWell™ format
Invitrogen NuPAGE Bis-Tris protein gels, WedgeWell format are precast polyacrylamide gels that provide broad molecular weight protein separation with high resolution and sample integrity. These precast gels are ideal for applications where protein integrity is crucial.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Type de gel | Bis-Tris |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Contenu et stockage | Store at 4–25°C. Do not freeze. |
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Type de séparation | Denaturing |
| Quantité | 10 gels (1 box) |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 10% |
| Durée de conservation | 12 Months |
Invitrogen™ Novex™ Tris-Glycine Plus Midi Protein Gels, 8 to 16% ,1.0 mm
Novex Tris-Glycine Plus Midi Protein gels are improved polyacrylamide gels based on traditional Laemmli protein electrophoresis technology, allowing the use of Laemmli sample and running buffers.
| Longueur (métrique) | 8 cm |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| Conditions de stockage | Store at 2°C to 8°C. Do not freeze. |
| Plage de séparation | 6 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Mode de séparation | Molecular Weight |
| Type de séparation | Denaturing, Native |
| Quantité | 10 gels (1 box) |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 8 to 16% |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
Invitrogen™ NuPAGE™ Bis-Tris Welcome Pack, 12%
The NuPAGE Bis-Tris Welcome Pack provides all of the necessary NuPAGE gels, buffers, and reagents you will need to begin using the Mini Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 3.5 to 80 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Quantité | 1 Welcome Pk. kit |
| GelThickness | 1.0 mm |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 12% |
| Conditions d’expédition | Approved for shipment at room temperature and wet ice |