Lockout Tagout Tags
- (3)
- (5)
- (1)
- (8)
- (6)
- (1)
- (5)
- (1)
- (21)
- (5)
- (10)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (19)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (40)
- (4)
- (2)
- (1)
- (8)
- (3)
- (1)
- (1)
- (38)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR LOCKED OUT DO NOT OPEN This lock/tag may only be removed by
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR ESTA TRABA/ETIQUETA PODRA SER RETIRADA
Lockout Tagout Tags - Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
Brady™ Padlock Tag - Vinyl
Attach padlock tags to padlock shackles to ensure that lock ownership and critical messages are noticed.
Brady™ EQUIPMENT LOCKED OUT Padlock Label
Attach padlock tags to padlock shackles to ensure that lock ownership and critical messages are noticed.
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE Maintenance Department
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE I certify that the following tasks
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE Electricians At Work
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE This lock/tag may only be removed by Lockout Tagout Tags
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
Brady™ Lockout Point Label Polyester with Overlaminate
Get the identification you need to clearly identify lockout points on your equipment.
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE Production
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Tags DO NOT OPERATE Plastic
Clearly identify items that are under maintenance with these lockout tags.
Brady™ Lockout Tagout Tags: DO NOT OPERATE I certify that the following tasks have been performed to lockout this equipment REV A
Write-On Paper Cardstock: Surface printed Cardstock (B-853) tags provide an economical, yet durable material option for temporary tagging in a non harsh environment.
| Hauteur (impériale) | 5.75 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
| Couleur | Black/Red on White |
| Dimensions (L x l) | 5.75 x 3 in. |
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Heavy Duty Laminated Lockout Tags
Heavy Duty Laminated Lockout polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Épaisseur | 0.51 to 0.64 mm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 5.5 in. |
| Certifications/Conformité | OSHA |
| Dimensions (L x l) | 5.75 x 3 in. |
| Matériau | Polyester |
| Type de produit | Lockout Tag |
| À utiliser avec (application) | Lockout and tagout identification |
| Couleur | Black/Red on White |
| Largeur (métrique) | 76 mm |
| Hauteur (métrique) | 140 mm |
| Plage de températures (métrique) | −40° to +80°C |
| Durabilité | 2 Years |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | −40° to +175°F |
Brady™ Lockout Tags: DANGER - DO NOT OPERATE This lock/tag may only be removed by..
Use these lockout tags to communicate safety and lockout information at the point of need
| Épaisseur | 0.51 to 0.64 mm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 5.5 in. |
| Finition | Matte |
| Certifications/Conformité | OSHA |
| Matériau | Heavy-duty Polyester |
| Type de produit | Lockout Tag |
| À utiliser avec (application) | Lockout and tagout identification |
| Couleur | Black/Red on White |
| Largeur (métrique) | 7.6 cm |
| Hauteur (métrique) | 14 cm |
| Plage de températures (métrique) | −40° to +80°C |
| Durabilité | 2 Years |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | −40° to +175°F |
Brady™ DO NOT OPERATE Lockout Tag
Encapsulated graphics withstands moisture, grease, chemicals and extreme temperatures