Chromatography Tubing
- (3)
- (34)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (3)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (117)
- (5)
- (4)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (8)
- (22)
- (12)
- (7)
- (18)
- (41)
- (13)
- (31)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (16)
- (5)
- (9)
- (4)
- (7)
- (10)
- (2)
- (1)
- (7)
- (4)
- (2)
- (7)
- (7)
- (2)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (25)
- (3)
- (7)
- (12)
- (2)
- (4)
- (10)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (3)
- (5)
- (1)
- (2)
- (8)
- (2)
- (2)
- (9)
- (2)
- (10)
- (7)
- (4)
- (1)
- (11)
- (11)
- (1)
- (1)
- (7)
- (7)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (4)
- (4)
- (3)
- (5)
- (6)
- (2)
- (2)
- (2)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (43)
- (4)
- (4)
- (8)
Résultats de la recherche filtrée
| Type | Tubing |
|---|---|
| Description | Untreated |
| Matériau | Fused Silica |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Stainless Steel 1/16 in. Capillary Tubing, Length: 10 cm
Use to connect the column to the detector compartment in a capillary gas chromatographic setup
| Longueur totale (métrique) | 10 cm |
|---|---|
| Type | Capillary Tubing |
| Matériau | Stainless Steel |
| Diamètre (impériale) externe | 1/16 in. |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ PTFE (FEP) Tubing
Offers excellent hydrophobicity, chemical inertness, and has the ability to withstand high pressures
MilliporeSigma™ Supelco™ Premium Grade 304 Stainless Steel Tubing
Specially cleaned to ensure inertness; use for sensitive GC-MS applications
| Type | Tubing |
|---|---|
| Matériau | Stainless Steel (304) |
| Qualité | Premium |
| À utiliser avec (application) | GC-MS |
Supel™ Swift HLB SPE Tubes, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Co-polymer solid phase extraction (SPE) phase composed of both hydrophilic and lipophilic functional groups.
| Type | 80 to 210 Å Pore Size |
|---|---|
| Description | Detection MS friendly |
| Comprend | 40-75 μm (>90%) particle size |
MilliporeSigma™ Supelco™ Stainless Steel 1/16 in. Capillary Tubing, Length: 30 cm
Use to connect the column to the detector compartment in a capillary gas chromatographic setup
| Longueur totale (métrique) | 30 cm |
|---|---|
| Type | Capillary Tubing |
| Matériau | Stainless Steel |
| Diamètre (impériale) externe | 1/16 in. |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Intermediate Polar Fused Silica Tubing
Ideal for use with injection solvents such as acetone, methylene chloride (dichloromethane), and toluene
| À utiliser avec | Injection Solvents Such as Acetone, Methylene Chloride (Dichloromethane), and Toluene |
|---|---|
| Type | Tubing |
| Matériau | Silica |
| À utiliser avec (application) | Use as Transfer Lines, Guard Columns, Retention Gaps, or Custom Columns |
MilliporeSigma™ Supelco™ Stainless Steel Tubing Kit
Contains (10) 5 cm and (10) 10 cm pieces of tubing
| Longueur totale (métrique) | 5, 10 cm |
|---|---|
| Type | Tubing |
| Matériau | Stainless Steel |
| Comprend | (10) 5 cm and (10) 10 cm pieces of tubing |
| À utiliser avec (application) | HPLC |
MilliporeSigma™ Supelco™ Stainless Steel 1/16 in. Capillary Tubing, Length: 0.5 m
Use to connect the column to the detector compartment in a capillary gas chromatographic setup
| Longueur totale (métrique) | 0.5 m |
|---|---|
| Type | Capillary Tubing |
| Matériau | Stainless Steel |
| Diamètre (impériale) externe | 1/16 in. |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Stainless Steel 1/16 in. Capillary Tubing, Length: 5 cm
Use to connect the column to the detector compartment in a capillary gas chromatographic setup
| Longueur totale (métrique) | 5 cm |
|---|---|
| Type | Capillary Tubing |
| Matériau | Stainless Steel |
| Diamètre (impériale) externe | 1/16 in. |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ MarvelX™ UHPLC Connection Systems Stainless Steel Tubing
Expertly designed for easier routing throughout instruments, with consistent performance and superior reusability
| À utiliser avec | 10-32 Coned Receiving Ports |
|---|---|
| Type | Tubing |
| Pression maximale | 19,000 psi (1,310 bar) |
| Matériau | Stainless Steel |
| Comprend | Tubing, Stainless Steel Finger Tight Fittings (2) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Non-Polar Fused Silica Tubing
Ideal for use with injection solvents such as alkanes, carbon disulfide, and ethers
| À utiliser avec | Injection Solvents Such as Alkanes, Carbon Disulfide, and Ethers |
|---|---|
| Type | Tubing |
| Matériau | Silica |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
| Longueur totale (impériale) | 50 ft. |
|---|---|
| Type | Tubing |
| Description | Cleaned to ASTM B-280 Specifications |
| Matériau | Copper |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
MilliporeSigma™ Supelco™ PEEKsil™ Tubing
Fused silica tubing sheathed in PEEK polymer, with an effective outer diameter
| Type | Tubing |
|---|---|
| Matériau | Polymer-sheathed Fused Silica |
| À utiliser avec (application) | HPLC |