Chromatography Autosampler Vials Only
- (1)
- (1)
- (51)
- (1)
- (1)
- (70)
- (2)
- (67)
- (1)
- (110)
- (1)
- (186)
- (2)
- (5)
- (2)
- (13)
- (12)
- (3)
- (1)
- (49)
- (2)
- (1)
- (11)
- (11)
- (3)
- (1)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (16)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (25)
- (7)
- (22)
- (37)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (154)
- (19)
- (1)
- (1)
- (51)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (1)
- (14)
- (33)
- (4)
- (1)
- (10)
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (110)
- (5)
- (287)
- (1)
- (15)
- (1)
- (4)
- (11)
- (1)
- (8)
- (1)
- (121)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (24)
- (17)
- (10)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (97)
- (14)
- (1)
- (2)
- (3)
- (40)
- (38)
- (3)
- (1)
- (2)
- (4)
- (6)
- (1)
- (2)
- (195)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
- (5)
- (16)
- (3)
- (21)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (39)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
Fisherbrand™ 20 mm Crimp Top Headspace Vials
Fisherbrand™ 20 mm crimp top vials are designed to fit most headspace autosamplers.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Glass |
| Marking Spot | No |
| Diamètre (métrique) externe | 23 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 20 mm |
| Type de base | Flat Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 20 mm |
| Graduée | No |
| Modèle | Beveled Edge |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 4 mL Glass Screw Top Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 4 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 45 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 3.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 4 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 13 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 4 mL |
MilliporeSigma™ Supelco™ Polypropylene Limited Volume Vial
Polypropylene vials are available in a wide range of volumes and configurations.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Rounded Bottom (Vial Only) |
| Diamètre (métrique) externe | 22.5 mm |
Fisherbrand™ 13 mm Glass Screw Thread Vials (13-425)
Fisherbrand™ 13 mm screw thread vials are constructed of superior quality borosilicate glass.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 4 mL |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 800 μL |
| Volume (métrique) | 4 mL |
| Hauteur (métrique) | 45 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 15 mm |
| Volume (métrique) total | 4 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 13 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 13 mm |
Fisherbrand™ 11 mm Glass Wide Opening Crimp Top Vials
Fisherbrand™ 11 mm crimp top vials are designed to fit most autosamplers.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 11 mm |
Fisherbrand™ 8 mm Glass Standard Opening Screw Thread Vials (8-425)
Fisherbrand™ 8 mm screw thread vials feature superior glass design and available with a write-on patch and graduations for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 8 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 8 mm |
Fisherbrand™ Wide-Opening 2mL Snap Cap Glass Vials
Easier to fill and provide larger target area for autosampler needle
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Snap Cap |
| Quantité | 100 Pk. |
| À utiliser avec (application) | Closure 03-391-42 or 03-391-43 |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
Fisherbrand™ 9 mm Polypropylene Screw Thread Vial
Fisherbrand™ 9 mm screw thread plastic vials provide an economical alternative to glass. They are manufactured from high-quality, GC-tested polypropylene material.
MilliporeSigma™ Supelco™ Clear Screw Top Vials without Closures
Vials are suitable to inject samples from an autosampler. Available in a variety of volumes and thread sizes, closures sold separately.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Not Included |
MilliporeSigma™ Supelco™ Glass Vials, Pre-cleaned and Assembled
Available in amber or clear glass. All vials are pre-cleaned according to US EPA Protocol B.
| Certifications/Conformité | Pre-cleaned According to US EPA Protocol B |
|---|---|
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Septum | PTFE, Silicone |
| Couleur de bouchon | Black |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Type d’emballage | Shrink Wrapped |
MilliporeSigma™ Supelco™ Certified Clean Borosilicate Glass Vials
Borosilicate glass vials with certificate included
| Volume (impérial) | 40 mL |
|---|---|
| Diamètre (métrique) du bouchon | 24 mm |
| Matériau | Silicone,PTFE |
| À utiliser avec (application) | TOC Analysis |
Thermo Scientific™ SUN-SRi™ 12 x 32mm Standard Opening Crimp Vials
Standard graduated write-on patch for easy filling and identification
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Quantité | 100 Pk. |
| Type de base | Flat |
| Type de goulot | Standard |
| Volume (métrique) résiduel | <170 μL |
| À utiliser avec (application) | Provide a consistently leak resistant seal for even the most volatile samples |
Thermo Scientific™ Open Top Screw Caps for Sample Storage Vials
Open Top Screw Caps for Sample Storage Vials
| Type de bouchon | Screw Cap (Open-Top) |
|---|---|
| Quantité | 100 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |