Rabbit Secondary Antibodies
Secondary antibodies where rabbit is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Espèces hôtes
- (509)
Classification
- (15)
- (409)
- (67)
- (17)
Conjugué
- (2)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (2)
- (4)
- (2)
- (7)
- (2)
- (1)
- (10)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (31)
- (53)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (6)
- (6)
- (5)
- (5)
- (6)
- (3)
- (5)
- (34)
- (68)
- (50)
- (50)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (13)
- (1)
- (6)
- (100)
Quantité
- (86)
- (5)
- (38)
- (123)
- (2)
- (22)
- (24)
- (8)
- (36)
- (1)
- (7)
- (36)
- (1)
- (21)
- (5)
- (1)
- (1)
- (4)
- (29)
- (6)
- (47)
Applications
- (16)
- (26)
- (325)
- (146)
- (16)
- (26)
- (203)
- (43)
- (2)
- (8)
- (16)
- (275)
- (6)
- (1)
- (60)
- (20)
- (60)
- (3)
- (2)
- (2)
- (360)
Résultats de la recherche filtrée
Les produits de certains de nos fournisseurs ne s'affichent pas dans les résultats de la recherche filtrée. Veuillez
supprimer tous les filtres
pour voir ces produits.
Rechercher dans les résultats
Recherche par mot-clé:
Effacer la recherche
1
–
15
de
506
résultats
Invitrogen™ F(ab)-Rabbit anti-Goat IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 647
F(ab)-Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 647 |
| Espèces cibles | Goat |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Goat IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Goat IgG Fc |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG3 Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Mouse |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | -20°C |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Mouse IgG3. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Méthode de purification | Protein A |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Clone | RM218 |
| Antigène | Mouse IgG3 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgM Recombinant Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Mouse |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | -20°C |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Mouse IgM. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Méthode de purification | Protein A |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide |
| Clone | RM109 |
| Antigène | Mouse IgM |
| Applications | ELISA,Immunoelectrophoresis,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Unconjugated |
| Espèces cibles | Sheep |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Ovine IgG h+l. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Sheep IgG (H+L) |
Invitrogen™ Rabbit anti-Bovine IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Bovine |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Bovine IgG (H+L). |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity Chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Bovine IgG (H+L) |
IgG Rabbit anti-Goat, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Rabbit Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Mouse |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Mouse IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | IgG fraction |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Mouse IgG (H+L) |
Invitrogen™ F(ab')2-Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, FITC
F(ab')2-Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | FITC |
| Espèces cibles | Mouse |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Purified murine IgG. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.2 |
| Antigène | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
Invitrogen™ Rabbit anti-Chicken IgY (H+L) Secondary Antibody, Biotin
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Biotin |
| Espèces cibles | Chicken |
| Concentration | 1.3 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | 4°C |
| État réglementaire | RUO |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.6 |
| Antigène | Chicken IgY (H+L) |
IgY Rabbit anti-Chicken, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Rabbit Polyclonal Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunoprecipitation,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Rat |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Gamma Immunoglobin. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 4mg/mL BSA, 40% glycerol and 0.19% Kathon™ CG; pH 7.4 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 488
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Alexa Fluor 488 |
| Espèces cibles | Mouse |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark |
| État réglementaire | RUO |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Purified |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
Invitrogen™ Rabbit anti-Sheep IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Sheep |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | 4°C |
| État réglementaire | RUO |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 15mg/mL BSA and no preservative; pH 7.6 |
| Antigène | Sheep IgG (H+L) |
| État réglementaire | RUO |
|---|---|
| Applications | ELISA |
| Immunogène | Human IgD |
| Classification | Monoclonal |
| Isotype | IgG |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Méthode de purification | Protein A Purfied |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Formule | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Forme | Purified |
| Contenu et stockage | Stable for one year at 2°C to 8°C from date of receipt. Note: Variability in freezer temperatures below -20°C may cause glycerol containing solutions to become frozen during storage. |
| Clone | RM123 |
| Antigène | Human IgD |
| État réglementaire | RUO |
|---|---|
| Applications | ELISA |
| Immunogène | Human IgM |
| Classification | Monoclonal |
| Isotype | IgG |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Méthode de purification | Protein A Purfied |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Formule | Rabbit monoclonal in PBS with 1% BSA and 0.09% sodium azide. |
| Forme | Purified |
| Contenu et stockage | Stable for one year at 2°C to 8°C from date of receipt. Note: Variability in freezer temperatures below -20°C may cause glycerol containing solutions to become frozen during storage. |
| Clone | RM121 |
| Antigène | Human IgM |