Donkey Secondary Antibodies
Secondary antibodies where donkey is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (2)
- (347)
Conjugate
- (1)
- (4)
- (8)
- (4)
- (6)
- (6)
- (7)
- (2)
- (8)
- (4)
- (2)
- (4)
- (8)
- (2)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (19)
- (25)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (4)
- (5)
- (25)
- (36)
- (24)
- (23)
- (4)
- (4)
- (4)
- (4)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (16)
- (3)
- (20)
- (1)
Host Species
- (349)
Quantity
- (1)
- (52)
- (5)
- (15)
- (115)
- (8)
- (9)
- (3)
- (28)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (20)
- (84)
- (2)
Applications
- (2)
- (4)
- (13)
- (145)
- (131)
- (12)
- (10)
- (194)
- (31)
- (6)
- (23)
- (179)
- (12)
- (31)
- (4)
- (33)
- (2)
- (5)
- (215)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
341
results
IgG Donkey anti-Goat, FITC, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Mouse, Biotin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Sheep, Alkaline Phosphatase, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 680
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rabbit IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 800
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 800 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rabbit IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 488
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 488 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Mouse IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Chicken IgY (H+L) Secondary Antibody, FITC
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Chicken |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Chicken IgY (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.075% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Purified chicken IgY isolated from normal chicken eggs. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 755
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 755 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) Cross-Adsorbed,Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Human IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 350
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor 350 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Sheep IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, TRITC
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Sheep |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Sheep IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | >4.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Mouse IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 350
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 350 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Goat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |