Gas Detection Monitor Accessories
Products and replacement parts designed for use with emissions monitoring systems; promote efficient and effective operation.
Catégorie
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
À utiliser avec (équipement)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Les produits de certains de nos fournisseurs ne s'affichent pas dans les résultats de la recherche filtrée. Veuillez
supprimer tous les filtres
pour voir ces produits.
Rechercher dans les résultats
Recherche par mot-clé:
Effacer la recherche
1
–
15
de
33
résultats
| Matériau | Polyurethane |
|---|---|
| Catégorie | Sampling Line |
Koehler™ Instrument Copper-Strip Test Bomb
Precision machined stainless steel bomb inserts in copper corrosion bath for testing aviation fuels and natural gasoline
PureAire Monitoring Systems 24VDC Horn & Strobe
PureAire Monitoring Systems 24VDC Horn & Strobe combines the features of a mini sounder, and a xenon strobe
| Longueur (métrique) | 178 mm |
|---|---|
| Certifications/Conformité | CE Compliant |
| À utiliser avec (équipement) | PureAire Oxygen, Toxic and Combustible Gas Monitors |
| Matériau | Heavy Duty ABS |
| Catégorie | Mini Sounder (Fully Integrated Xenon Strobe) |
| Poids (impériale) | 0.78 lb. |
| Dimensions (L x l x H) | 7 x 7 x 7 in. |
| Diamètre (impériale) | 3.7 in. |
| Plage de températures (métrique) | -10°C to +55°C |
| Tension | 18-28 V |
| Plage de températures (impériale) | 14°F to 131°F |
| Poids (métrique) | 0.35 kg |
| À utiliser avec (application) | Used in spaces where personnel need to be alerted to a gas leak and/or unsafe oxygen levels to unsafe conditions. |
Dräger™ Bump Test Station for Pac™ 1000, 3500, 5500, and 7000 Series Gas Detectors
Accessory for Pac series gas detectors.
Dräger™ NiMH Battery Pack Kit for X-am™ 1000/2000/5000 Gas Monitors
Accessory for X-am 1000/2000/5000 Gas Detectors.
PureAire Monitoring Systems 8 Channel Touch Screen Programmable Controller
8 Channel Touch Screen Controller has LCD color touch screen that displays the readings from all channels simultaneously.
Oxygen Sensor for RKI Gas Monitors
For use with GX82, GX86, GX-82A, GX-86A and GX-91B portable gas monitors.
Dräger™ Multiwarn™ II Deluxe Multigas Monitors Accessories: Telescopic Sample Probe
For use with Multiwarn II Deluxe Multigas Monitors