Pipe Markers
- (125)
- (2)
- (26)
- (1)
- (62)
- (6)
- (18)
- (7)
- (105)
- (1)
- (118)
- (11)
- (33)
- (50)
- (5)
- (11)
- (10)
- (87)
- (1)
- (12)
- (16)
- (153)
- (103)
- (155)
- (2)
- (3)
- (9)
- (23)
- (1)
- (122)
- (1)
- (1)
- (7)
- (3)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels: HOT WATER RETURN
Identify pipe content and flow direction. Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels are ideal for on-the-spot repair or replacement of damaged or missing markers.
| Couleur | Black,Yellow |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| Format | Roll |
| Description | Compatible Surface Types: Smooth |
| Matériau | Plastic (B-736) |
| Épaisseur (impériale) | 0.0033 in. |
| Afficher le texte | HOT WATER RETURN |
| À utiliser avec (application) | Pipe and Valve Marking |
Brady™ Roll Form Pipe Marker: CHLORINE
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.
Brady™ Economy-To-Go Pipe Markers
Economy-To-Go Pipe Markers are made of economical B-736 surface printed plastic for use on smooth, clean, dry pipe surfaces. Markers withstand temperatures from -40°F to 212°F.
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Type d’adhésif | Permanent,Pressure-sensitive |
| Hauteur (métrique) | 5.08 cm |
| Durée de vie | Up to 2 Years |
| Description | Pipe Marker |
| Matériau | Plastic |
| Stérilité | Non-sterile |
| Plage de températures (métrique) | -40°C to +100°C |
| Quantité | 1 Roll |
| Largeur (impériale) | 12 in. |
| Plage de températures (impériale) | -40 to 212°F |
| Épaisseur (métrique) | 0.083 mm |
| À utiliser avec (application) | Ideal for use on clean, dry pipes, each marker has a diecut design which enables each label and arrow to be applied in the selected flow directions |
Brady™ Stock Ammonia IIAR Tape
Ammonia Pipe Banding Tape helps secure your IIAR pipe markers to indoor or outdoor pipes.
Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels: SANITARY DRAIN
Identify pipe content and flow direction. Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels are ideal for on-the-spot repair or replacement of damaged or missing markers.
| Couleur | White,Green |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| Format | Roll |
| Matériau | Plastic (B-736) |
| Épaisseur (impériale) | 0.0033 in. |
| Afficher le texte | SANITARY DRAIN |
| À utiliser avec (application) | Pipe and Valve Marking |
Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels: HOT WATER SUPPLY
Identify pipe content and flow direction. Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels are ideal for on-the-spot repair or replacement of damaged or missing markers.
| Couleur | Black,Yellow |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| Format | Roll |
| Description | Compatible Surface Types: Smooth |
| Matériau | Plastic (B-736) |
| Épaisseur (impériale) | 0.0033 in. |
| Afficher le texte | HOT WATER SUPPLY |
| À utiliser avec (application) | Pipe and Valve Marking |
Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels: RAW WATER
Identify pipe content and flow direction. Brady™ Self-Sticking Pipe Marker Labels are ideal for on-the-spot repair or replacement of damaged or missing markers.
| Couleur | White,Green |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| Format | Roll |
| Description | Compatible Surface Types: Smooth |
| Matériau | Plastic (B-736) |
| Épaisseur (impériale) | 0.0033 in. |
| Afficher le texte | RAW WATER |
| À utiliser avec (application) | Pipe and Valve Marking |
Brady™ BradySnap-On™ Pipe Markers, Legend: CHILLED WATER SUPPLY
Installs quickly and easily in older facilities or new construction
| Couleur | White,Green |
|---|---|
| Matériau | Plastic |
| Afficher le texte | Legend: CHILLED WATER SUPPLY |
Brady™ Roll Form Pipe Marker: ASBESTOS FREE
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.
Brady™ Roll Form Pipe Marker: CONTAINS ASBESTOS, Vinyl, Black on Yellow, Cut to Size
High gloss, durable, flexible vinyl with a permanent cold temperature pressure sensitive acrylic adhesive
Brady™ BradySnap-On™ Pipe Markers, Legend: NATURAL GAS
Installs quickly and easily in older facilities or new construction
| Couleur | Black,Yellow |
|---|---|
| Matériau | Plastic |
| Afficher le texte | Legend: NATURAL GAS |
Brady™ Roll Form Pipe Marker: WHITE LIQUOR
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.
Brady™ Roll Form Pipe Marker: ROOF DRAIN
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.
Brady™ Roll Form Pipe Marker: SANITARY SEWER
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.
Brady™ Roll Form Pipe Marker: STORM DRAIN
Provide clear notice to workers by identifying pipe contents and flow without the hassle of precise measurement around a pipe's diameter. Brady™ Roll Form Pipe Markers are made of Pressure Sensitive Vinyl and display text with clear color contrast.