Donkey Secondary Antibodies
Secondary antibodies where donkey is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (2)
- (328)
Conjugate
- (1)
- (4)
- (8)
- (4)
- (6)
- (6)
- (7)
- (2)
Host Species
- (330)
Quantity
- (1)
- (40)
- (5)
- (12)
- (114)
- (8)
- (9)
- (2)
Applications
- (2)
- (4)
- (12)
- (140)
- (118)
- (12)
- (10)
- (179)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Keyword Search:
Clear search
1
–
15
of
322
results
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Cross-Adsorbed,Rabbit IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rabbit IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, Texas Red
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Texas Red |
| Applications | Dot Blot,ELISA,Flow Cytometry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | IgG fraction |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Mouse IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, HRP
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% gentamicin sulfate; pH 7.2 |
| Immunogen | Mouse IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 680
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 680 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed,Rat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 800
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | DyLight 800 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Rat IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 555
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 555 |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 2-8°C |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with proprietary stabilizer, 1% BSA and proprietary preservative; pH 7.4 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgG Donkey anti-Rabbit, Cy3, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Goat, Alkaline Phosphatase, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Rabbit, Alkaline Phosphatase, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Rabbit, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Rabbit, Biotin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody