Secondary Antibodies
Résultats de la recherche filtrée
anti-Mouse IgG, peroxidase-linked species-specific whole antibody (from sheep) Secondary Antibody, Cytiva
Highly species-specific anti-Mouse IgG. Cytiva Lifescience™ anti-Mouse IgG, peroxidase-linked species-specific whole antibody (from sheep) Secondary Antibody is designed for applications such as protein blotting, ELISA and immunocytochemistry.
| Classification | Monoclonal |
|---|---|
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Méthode de purification | Affinity Purified |
| Espèces hôtes | Sheep |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Antigène | IgG, Whole Molecule |
Invitrogen™ F(ab)-Rabbit anti-Goat IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 647
F(ab)-Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 647 |
| Espèces cibles | Goat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Goat IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Goat IgG Fc |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 700
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 700 |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Mouse IgG1 Fc |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG Fc Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Alexa Fluor Plus 488 |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Antigène | Mouse IgG Fc |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 405 |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Mouse IgG1 Fc |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 405 |
| Espèces cibles | Rabbit |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Rabbit IgG Fc |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 594 |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Mouse IgG1 Fc |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 568
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Conjugué | Alexa Fluor 568 |
| Espèces cibles | Rabbit |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
| Immunogène | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Size-exclusion chromatography |
| Espèces hôtes | Goat |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Rabbit IgG Fc |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG, IgM (H+L) Secondary Antibody, AP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.8 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | 4°C |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | TBS with 15mg/mL BSA and 0.05% sodium azide; pH 8 |
| Antigène | Mouse IgG, IgM (H+L) |
Invitrogen™ Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, HRP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.1% ProClin 150; pH 7.2 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
Invitrogen™ Rabbit anti-Human Lambda Light Chain Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Unconjugated |
| Espèces cibles | Human |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | -20°C, Avoid Freeze/Thaw Cycles |
| Immunogène | Peptide corresponding to Human IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Méthode de purification | Protein A |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA, 50% glycerol and 0.09% sodium azide; pH 7.2-7.4 |
| Clone | RM127 |
| Antigène | Human Lambda Light Chain |
Invitrogen™ Rabbit anti-Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Alexa Fluor 594 |
| Espèces cibles | Rat |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C, store in dark |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Purified |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Antigène | Rat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG1 Recombinant Secondary Antibody
Rabbit Recombinant Monoclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry (Paraffin),Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | Unconjugated |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Monoclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.4 |
| Clone | 87H11L26 |
| Antigène | Mouse IgG1 |
Invitrogen™ Rabbit anti-Donkey IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight™ 755
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | DyLight 755 |
| Espèces cibles | Donkey |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | 4°C |
| Immunogène | Donkey IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Antigen affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Antigène | Donkey IgG (H+L) |
Invitrogen™ Rabbit anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, HRP
Rabbit Polyclonal Secondary Antibody
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
|---|---|
| Type de produit | Secondary Antibody |
| Isotype | IgG |
| Conjugué | HRP |
| Espèces cibles | Mouse |
| Statut réglementaire | RUO |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Primaire ou secondaire | Secondary |
| Forme | Lyophilized |
| Contenu et stockage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
| Immunogène | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Méthode de purification | Affinity chromatography |
| Espèces hôtes | Rabbit |
| Formule | PBS with 1% BSA and 0.1% ProClin 150; pH 7.2 |
| Antigène | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |