Safety Cabinet Accessories
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (9)
- (6)
- (2)
- (2)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
Filtered Search Results
Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 90 Gallon Safety Cabinet
Increase the efficiency and space of existing cabinetry. The Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 90 Gallon Safety Cabinet is a great way to add additional storage to facility cabinetry, expanding storage and spill protection.
Labconco™ Protector™ Acid and Standard Storage Cabinets Shelf Kits
Shelf Kits provide additional storage space in Labconco Protector Standard and Acid Base Cabinets.
| Product Type | Shelf Kit |
|---|
| Height (Metric) | 5.08 cm |
|---|---|
| Width (English) | 2.03 in. |
| Color | Yellow |
| Material | Steel |
| Width (Metric) | 5.16 cm |
| Height (English) | 2 in. |
Justrite™ Steel Shelf for 30- and 90-Minute EN Cabinets
Customize cabinet storage capacity by adding additional shelves
| Load Bearing Capacity | 75 kg |
|---|---|
| Color | Light Gray |
| Material | Steel |
| Surface Coating | Powder-coated |
Justrite Utili-Guard+ Door Aerosol Can Shelf Attachment
Designed for today's fast-paced workspaces, featuring advanced safety and customizable storage to boost productivity.
Justrite Utili-Guard+ Caulk Tube Shelf Attachment
Designed for today's fast-paced workspaces, featuring advanced safety and customizable storage to boost productivity.
Justrite™ Explosion-Proof Electrical Package w/Interior Light and Fan
For applications requiring lighting and forced ventilation
| Product Type | Explosion-proof Air conditioner |
|---|
Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 30 Gallon Safety Cabinet
Increase the efficiency and space of existing cabinetry. The Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 30 Gallon Safety Cabinet is a great way to add additional storage to facility cabinetry, expanding storage and spill protection.
Justrite Utili-Guard+ Skid Leg Kit
Designed for today's fast-paced workspaces, featuring advanced safety and customizable storage to boost productivity.
Justrite™ Sump-to-Sump™ Drain Kit for EcoPolyBlend™ Accumulation Centers, Stainless Steel Clips, Grommets, Transfer Tube
Increase workplace safety and improve cleaniliness with the proper safety and storage equipment. The Justrite™ Sump-to-Sump™ Drain Kit for EcoPolyBlend™ Accumulation Centers, Stainless Steel Clips, Grommets, Transfer Tube is an accessory to help facilitate the use of our accumulation centers.