Catalog No. FBEC300XL
missing translation for 'changeView'
missing translation for 'orderingAttributeHoverText'
Voltage:
120 V
1 product options available for selection
Catalog No. Voltage
FBEC300XL 120 V
1 missing translation for 'options'
Only null left
  • Simple to use, multi-purpose and lightweight
  • Stackable design saves benchtop space
  • Soft-touch key pad
  • Three jacks
Specifications
Description Model EC300XL; 120V 50/60Hz
Max. Current 400 mA
Product Line Owl
Timer 0 to 999 min.
Display Voltage or current
No. of Jacks 3
Dimensions (L x W x H) 10.25 x 5.5 x 5.25 in. (26 x 14 x 13.3 cm)
Length (English) 10.25 in.
Length (Metric) 26 cm
Width (English) 5.5 in.
Width (Metric) 14 cm
Height (English) 5.25 in.
Height (Metric) 13.3 cm
Electrical Requirements 120 V 50/60 Hz
Max. Voltage 300 V
Voltage 120 V