Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Conjugate
- (2)
- (12)
- (2)
- (11)
- (4)
- (2)
- (47)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (15)
- (21)
- (19)
- (24)
- (1)
- (14)
- (4)
- (35)
- (4)
- (8)
- (3)
- (2)
- (4)
- (7)
- (34)
- (16)
- (9)
- (26)
- (10)
- (9)
- (97)
- (1)
- (106)
- (3)
- (4)
- (4)
- (1)
- (17)
- (6)
- (2)
- (6)
- (4)
- (11)
- (11)
- (8)
- (3)
- (1)
- (11)
- (10)
- (5)
- (7)
- (2)
- (132)
- (4)
- (4)
- (227)
- (150)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (37)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (23)
- (2)
- (49)
- (11)
- (4)
- (223)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
Quantity
- (2)
- (6)
- (1)
- (1)
- (171)
- (21)
- (4)
- (263)
- (401)
- (8)
- (10)
- (11)
- (18)
- (8)
- (61)
- (7)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (83)
- (135)
- (4)
- (1)
- (18)
- (5)
- (2)
- (3)
- (119)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (27)
- (18)
- (2)
- (51)
- (267)
- (1)
- (1)
- (2)
Host Species
- (1,749)
Classification
- (6)
- (1,567)
- (67)
- (106)
Target Species
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (9)
- (29)
- (67)
- (1)
- (7)
- (14)
- (23)
- (1)
- (2)
- (37)
- (36)
- (1)
- (411)
- (13)
- (11)
- (567)
- (21)
- (300)
- (184)
- (2)
- (1)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
1,706
results
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 568
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 568 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 405 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 405 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 700
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 700 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG Fc Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 594 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab')2-Goat anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody
F(ab')2-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.2 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Immunoelectrophoresis,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Human IgG h+l. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, PE-Alexa Fluor™ 610
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | PE-Alexa Fluor 610 |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% glycerol, 2mM EDTA and 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Human IgE Cross-Adsorbed Secondary Antibody, TRITC
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human IgE Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Human IgE. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | PE |
| Applications | Flow Cytometry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with BSA and 0.1% sodium azide |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab')2-Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, Functional Grade, eBioscience™
F(ab')2-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Functional Grade |
| Applications | Flow Cytometry,Functional Assay |
| Form | Liquid |
| Isotype | Ig |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.2 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.78 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with no preservative; pH 7.6 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Llama |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Llama IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |