Lockout Tagout Locks
- (57)
- (2)
- (2)
- (2)
- (5)
- (44)
- (3)
- (2)
- (2)
- (10)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (46)
- (1)
- (2)
- (11)
- (64)
- (2)
- (14)
- (2)
- (6)
- (24)
- (12)
- (71)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (5)
- (64)
- (31)
Résultats de la recherche filtrée
| Type de produit | Locking Device |
|---|
Brady™ SafeKey Padlocks - Nylon with 38 mm Plastic Shackle, Keyed Alike
The ultimate locks for all of your safety and security needs
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Largeur (métrique) de manille | 33 mm |
| Largeur (métrique) | 38 mm |
| Largeur (impériale) de manille | 1.3 in. |
| Matériau (manille) | Plastic |
| Hauteur (impériale) de manille | 1.5 in. |
| Type de clé | Keyed Alike |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Keyed Padlocks |
| Largeur (impériale) | 1.5 in. |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Hauteur (métrique) de manille | 38 mm |
| Diamètre (métrique) de manille | 6.4 mm |
Brady™ Extra Secure Prolock
Effectively lock out a variety of isolation points. The Brady™ Extra Secure Prolock will quickly become a staple lockout device in any facility. It tackles anything from T valve handles to electrical disconnects.
| Type de produit | Pull-tight Cable Lockout Device |
|---|
Brady™ EZ Panel Loc Snap-On Breaker Lockout
Prevent switches from being thrown without proper justification. The Brady™ EZ Panel Loc Snap-On Breaker Lockout is as simple as aligning the pins with the hole and snapping closed.
Brady™ SafeKey Padlocks - Nylon with 38 mm Steel Shackle, Keyed Alike
The ultimate locks for all of your safety and security needs.
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Largeur (métrique) de manille | 33 mm |
| Largeur (métrique) | 38 mm |
| Largeur (impériale) de manille | 1.3 in. |
| Matériau (manille) | Steel |
| Hauteur (impériale) de manille | 1.5 in. |
| Type de clé | Keyed Alike |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Keyed Padlocks |
| Largeur (impériale) | 1.5 in. |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Hauteur (métrique) de manille | 38 mm |
| Diamètre (métrique) de manille | 6.4 mm |
Brady™ Clamp-on EZ Panel Loc System Circuit Breaker Device
Use on beakers that do not have a hole in the switch tongue. The Brady™; Clamp-on Ex Panel Loc System Circuit Breaker Device is easy to set up and ensures additional security for your circuit breakers.
Brady™ SafeKey Padlocks - aluminum with 38 mm Steel Shackle, Keyed Different
The ultimate locks for indoor and outdoor heavy duty safety applications.
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Largeur (métrique) de manille | 33 mm |
| Largeur (métrique) | 38 mm |
| Largeur (impériale) de manille | 1.3 in. |
| Matériau (manille) | Steel |
| Hauteur (impériale) de manille | 1.5 in. |
| Type de clé | Keyed Different |
| Matériau | Anodized Aluminum |
| Type de produit | Keyed Padlocks |
| Largeur (impériale) | 1.5 in. |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Hauteur (métrique) de manille | 38 mm |
| Diamètre (métrique) de manille | 6.4 mm |
Brady™ Double Hex Prolock
Effectively lock out a variety of isolation points. The Brady™ Double Hex Prolock will quickly become a staple lockout device in any facility. It tackles anything from T valve handles to electrical disconnects.
Brady™ Keyed Alike Safety Padlock with 1.5 in. Shackle, Green
Keyed-Alike Safety Padlock with 1.5 in. Shackle is a safer alternative to metal locks for lockout applications.
Brady™ Aluminum Keyed Alike Safety Lock with Steel Shackle
Help ensure workers stay safe from hazardous energy during servicing and repair with strong, efficient and cost-effective Safety Lockout Padlocks from Brady.
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Matériau (manille) | Steel |
| Type de clé | Keyed Alike |
| Matériau | Aluminum |
| Type de produit | Padlock |
| Dimensions (P x L x H) | 0.75 x 1.5 x 1.8 in. |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.244 in. |
| Hauteur (métrique) de manille | 38.10 mm |
| Diamètre (métrique) de manille | 6.20 mm |
Brady™ Keyed Different Aluminum Padlocks with 1.5 in Shackle, Black
Keeps important source points locked and improves safety
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Couleur | Black |
| Matériau (manille) | Chrome-plated Steel |
| Type de produit | Keyed Different Padlock |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Diamètre (métrique) de manille | 0.63 cm |
Brady™ Double Hex Prolock
Effectively lock out a variety of isolation points. The Brady™ Double Hex Prolock will quickly become a staple lockout device in any facility. It tackles anything from T valve handles to electrical disconnects.
Brady™ Small Hubbell Plugout
Small Hubbell Plugout™ prevents electrical plugs from being inserted into a wall outlet.
Brady™ Keyed Alike Safety Lock with Steel Shackle
Help ensure workers stay safe from hazardous energy during servicing and repair with strong, efficient and cost-effective Safety Lockout Padlocks from Brady.
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Matériau (manille) | Steel |
| Type de clé | Keyed Alike |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Padlock |
| Dimensions (P x L x H) | 0.82 x 1.5 x 1.77 in. |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Hauteur (métrique) de manille | 38.10 mm |
| Diamètre (métrique) de manille | 6.35 mm |
| À utiliser avec (application) | Ideal for electrical contractors, maintenance, electricians |
Brady™ Keyed Alike Safety Padlocks with 1.5 in. Shackle, Yellow
Safer alternative to metal locks for lockout applications
| Nb de broches | 6 |
|---|---|
| Couleur | Yellow |
| Matériau (manille) | Steel |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Keyed Alike Safety Padlock |
| Comprend | 3 labels/ lock, 1 English, 1 French, 1 Spanish label |
| Diamètre (impériale) de manille | 0.25 in. |
| Diamètre (métrique) de manille | 0.63 cm |