Goat Secondary Antibodies
Secondary antibodies where goat is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Conjugate
- (2)
- (12)
- (2)
- (11)
- (4)
- (2)
- (47)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (15)
- (21)
- (19)
- (24)
- (1)
- (14)
- (4)
- (35)
- (4)
- (8)
- (3)
- (2)
- (4)
- (7)
- (34)
- (16)
- (9)
- (26)
- (10)
- (9)
- (97)
- (1)
- (106)
- (3)
- (4)
- (4)
- (1)
- (17)
- (6)
- (2)
- (6)
- (4)
- (11)
- (11)
- (8)
- (3)
- (1)
- (11)
- (10)
- (5)
- (7)
- (2)
- (132)
- (4)
- (4)
- (226)
- (150)
- (150)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (37)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (23)
- (2)
- (49)
- (11)
- (4)
- (221)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
Quantity
- (2)
- (6)
- (1)
- (1)
- (171)
- (21)
- (4)
- (263)
- (400)
- (8)
- (10)
- (11)
- (18)
- (8)
- (61)
- (7)
- (2)
- (3)
- (2)
- (4)
- (2)
- (83)
- (135)
- (4)
- (1)
- (17)
- (5)
- (2)
- (3)
- (118)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (27)
- (18)
- (2)
- (51)
- (267)
- (1)
- (1)
- (2)
Host Species
- (1,746)
Classification
- (6)
- (1,566)
- (66)
- (105)
Target Species
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (9)
- (29)
- (67)
- (1)
- (7)
- (14)
- (23)
- (1)
- (2)
- (37)
- (36)
- (1)
- (411)
- (13)
- (11)
- (564)
- (21)
- (300)
- (184)
- (2)
- (1)
- (1)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
1,703
results
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 700
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 700 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgG Fc Superclonal™ Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 488
Goat Recombinant Superclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 488 |
| Applications | Immunohistochemistry (Paraffin),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.0 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.008% Bromonitrodioxane, 0.008% Methylisothiazolone; pH 6.3-7.3 |
| Immunogen | Purified Mouse IgG. |
| Classification | Recombinant Superclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 405 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Mouse IgG1 Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 594
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 594 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG1 Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Mouse IgG1 Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 405
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 405 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab)-Goat anti-Rabbit IgG Fc Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 568
F(ab)-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 568 |
| Applications | Peptide Array,Flow Cytometry,Immunohistochemistry (Paraffin),Immunohistochemistry (PFA fixed),Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG F(ab) |
| Concentration | 0.2 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Size-exclusion chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Rabbit IgG Fc. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Human Kappa Light Chain Cross-Adsorbed Secondary Antibody, HRP
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | HRP |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Human Kappa Light Chain Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.1% ProClin 150; pH 7.2 |
| Immunogen | Human Kappa Light Chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Rat IgM (Heavy chain) Secondary Antibody, Alexa Fluor™ 647
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | Alexa Fluor 647 |
| Applications | Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Rat IgM (Heavy chain) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Purified |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 5mM sodium azide; pH 7.5 |
| Immunogen | Rat Mu immunonglobin. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgM+IgG+IgA Goat anti-Mouse, Biotin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Goat Polyclonal Antibody
Invitrogen™ Goat anti-Guinea Pig IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Guinea Pig |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Guinea Pig IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Guinea pig IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Guinea Pig IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 800
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Guinea Pig |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 800 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunoprecipitation,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Guinea Pig IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Guinea pig IgG-heavy and light chain. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Goat anti-Mouse IgM Cross-Adsorbed Secondary Antibody, DyLight™ 650
Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | DyLight 650 |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgM Cross-Adsorbed,Mouse IgM |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.2% BSA and 0.09% sodium azide; pH 6.8 to 7.4 |
| Immunogen | Mouse IgM. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ F(ab')2-Goat anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody, FITC, eBioscience™
F(ab')2-Goat Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark, DO NOT FREEZE! |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Goat |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Flow Cytometry,Immunohistochemistry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | Ig |
| Concentration | 0.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.09% sodium azide; pH 7.2 |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |