Desk and Table Accessories
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (6)
- (3)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (8)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (37)
- (1)
- (6)
- (2)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (5)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (14)
- (48)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (7)
- (8)
- (5)
- (1)
- (1)
- (92)
- (5)
- (1)
- (51)
- (1)
- (4)
- (1)
- (14)
- (22)
- (2)
Filtered Search Results
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Epoxy Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Height (Metric) | 213.4 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 30 in. |
| Depth (Metric) | 76.2 cm |
| Certifications/Compliance | SEFA 8 |
| Height (English) | 84 in. |
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Phenolic Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Height (Metric) | 213.4 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 30 in. |
| Depth (Metric) | 76.2 cm |
| Certifications/Compliance | SEFA 8 |
| Height (English) | 84 in. |
Bel-Art™ SP Scienceware™ Drawer Organizers
Practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life
| Width (English) | 14 in. |
|---|---|
| Length (Metric) | 43.18 cm |
| Color | White |
| Length (English) | 17 in. |
| Material | Polystyrene |
| For Use With (Application) | Ideal for practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life |
| Width (Metric) | 35.56 cm |
| Product Type | Organizer |
|---|---|
| Color | Clear |
| Material | Acrylic |
Heathrow Scientific 3-Compartment Drawer Organizer
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Keeps supplies easily accessible, ideal for storing and organizing small laboratory supplies.
Poltex™ Autobin for Benchtop Stack System
As part of the Benchtop Storage System, the benchtop storage bin with gravity close door can stack with other products in the line for ideal benchtop organization in the lab.
Poltex™ Benchtop Stack System Cubby
As part of the Benchtop Storage System, these products can stack on one another using our foot and pocket design to create ideal benchtop organization for your lab.
| Product Type | Lab Box Organizer |
|---|---|
| Color | Clear |
| Material | PETG |
Poltex™ Stainless Steel Pap/Procedure Organizer
Autoclavable stainless steel organizer for clinical procedures.
Restek™ TopLoader BalanceBank Storage Unit
Creates a neat, highly functional weighing area and workstation. Restek™ TopLoader BalanceBank Storage Unit provides easy access to wipers, weigh papers, boats, and spatulas.
| Material | Heavy-duty plastic |
|---|