Enclosure Stands and Accessories
Kits for enclosure systems to provide greater security and flexibility. Products include ceiling enclosure kits, UV lamps and utility shelf kits, rear panel finishing kits, and more. Also includes accessories such as transfer caddies.
À utiliser avec (équipement)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (5)
- (10)
- (2)
- (1)
- (8)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (13)
- (1)
- (7)
- (2)
- (1)
- (2)
- (4)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (4)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (8)
- (2)
- (27)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (6)
- (7)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (7)
- (7)
- (25)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (9)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (6)
- (7)
- (1)
- (2)
- (3)
- (4)
- (3)
- (4)
- (2)
- (9)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
Type de produit
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (3)
- (17)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (5)
- (5)
- (1)
- (4)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
- (52)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (12)
- (1)
- (20)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (15)
- (4)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
Type de filtre
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (17)
- (40)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (30)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (7)
- (4)
- (6)
- (22)
- (8)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (8)
- (2)
- (1)
- (1)
Hauteur (impériale)
- (1)
- (2)
- (11)
- (18)
- (6)
- (1)
- (1)
- (8)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (8)
- (2)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (9)
- (1)
- (3)
- (3)
- (12)
- (1)
- (2)
- (2)
- (21)
- (4)
- (4)
- (1)
- (3)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (4)
- (8)
- (3)
- (6)
- (2)
Hauteur (métrique)
- (2)
- (1)
- (11)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (9)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (22)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (2)
- (8)
- (2)
- (6)
- (2)
- (1)
- (4)
- (8)
- (8)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (9)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Les produits de certains de nos fournisseurs ne s'affichent pas dans les résultats de la recherche filtrée. Veuillez
supprimer tous les filtres
pour voir ces produits.
Rechercher dans les résultats
Recherche par mot-clé:
Effacer la recherche
1
–
15
de
234
résultats
| Longueur (métrique) | 41.91 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 16.5 in. |
| Matériau | Corrugated Paper |
| Type de produit | Filter |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.54 cm |
Fisherbrand™ HEPA Filters for PCR Workstation
Efficient aluminum frame filter suitable for use with a PCR cabinet.
| Longueur (métrique) | 45.72 cm |
|---|---|
| Type de filtre | HEPA |
| Longueur (impériale) | 18 in. |
| Type de produit | Filter |
| Profondeur (impériale) | 3.06 in. |
| Efficacité | 99.99% |
| Profondeur (métrique) | 7.77 cm |
Fisherbrand™ Dome Hood for Basic Model
Combination Hood is designed to capture high dispersion contaminats.
Labconco™ Biosafety Cabinet Axiom Flat Work Surface
Flat replacement for standard dished Chem-Zone work surface
| Hauteur (impériale) | 1 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 2.5 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Purifier Class II Biosafety Cabinets |
| Type de produit | Work Surface |
| Profondeur (impériale) | 20 in. |
| Hauteur totale (impériale) | 1 in. |
| Hauteur totale (métrique) | 2.5 cm |
| Profondeur (métrique) | 50.8 cm |
| À utiliser avec (application) | Flat Work Surface |
| Matériau | Stainless Steel (304) |
|---|---|
| Type de produit | Enclosure |
| À utiliser avec (application) | Bulk Powder Weighing |
Labconco™ Paramount™ Ductless Enclosure: Acid Gas Detector Tubes
Accessories for Paramount Ductless Enclosures
Labconco™ Hard Duct Exhaust Connector for Precise™ Glove Boxes
Accessories for use with Precise Glove Boxes
| Type de filtre | Prefilter |
|---|---|
| Type de produit | Prefilter Kit |
| Comprend | Washable/reusable, metal screen-type prefilter, hardware and bracket |
| À utiliser avec (application) | Needing control of large debris, animal hair and dander |
Labconco™ AtmoPure Re-Gen Gas Purifier
Produces an ultrapure inert atmosphere inside the Controlled Atmosphere Glove box.
| Certifications/Conformité | ADA |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 34.5 to 27.5 in. |
| Type de produit | Stand |
| Profondeur (impériale) | 29 in. |
| Comprend | 5 in. dia. Lockable Nonmarking Polyurethane Casters |
| Profondeur (métrique) | 73.66 cm |
| Type de filtre | Particulate |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Protector Evidence Drying Cabinet |
| Type de produit | Prefilter |
| Poids (impériale) | 1 lb. |
| Poids (métrique) | 0.5 kg |
Mettler Toledo™ by Labconco™ Balance Enclosures: Isolation Pads
Makes weighing process more safe and efficient
Labconco™ HEPA Filter for Rotary Vane Vacuum Pump and FreeZone™ Freeze Dry Systems
Fits between freeze dryer and pump to prevent entry of particulate contaminants into pump