Lockout Tagout Locks
- (2)
- (2)
- (2)
- (5)
- (4)
- (4)
- (1)
- (2)
- (2)
- (10)
- (1)
- (40)
- (2)
- (57)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (2)
- (9)
- (17)
- (1)
- (2)
- (11)
- (41)
- (23)
- (5)
- (29)
- (2)
- (6)
- (5)
- (19)
- (12)
- (71)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (5)
- (31)
- (64)
Résultats de la recherche filtrée
| Type de produit | Locking Device |
|---|
Brady™ Keyed Different Aluminum Padlocks with 1.5 in Shackle, Purple
Keeps important source points locked and improves safety
| Couleur | Purple |
|---|---|
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.25 in. |
| Material (Shackle) | Chrome-plated Steel |
| Type de produit | Keyed Different Padlock |
| Diamètre (métrique) de la manille | 0.63 cm |
| Nbre de broches | 6 |
Brady™ Small Hubbell Plugout
Small Hubbell Plugout™ prevents electrical plugs from being inserted into a wall outlet.
Brady™ Keyed Alike Safety Lock with Steel Shackle
Help ensure workers stay safe from hazardous energy during servicing and repair with strong, efficient and cost-effective Safety Lockout Padlocks from Brady.
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.25 in. |
|---|---|
| Material (Shackle) | Steel |
| Type de clé | Keyed Alike |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Padlock |
| Diamètre (métrique) de la manille | 6.35 mm |
| Hauteur (métrique) de la manille | 38.10 mm |
| Dimensions (P x L x H) | 0.82 x 1.5 x 1.77 in. |
| Nbre de broches | 6 |
| À utiliser avec (application) | Ideal for electrical contractors, maintenance, electricians |
Brady™ Keyed Alike Safety Padlocks with 1.5 in. Shackle, Yellow
Safer alternative to metal locks for lockout applications
| Couleur | Yellow |
|---|---|
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.25 in. |
| Material (Shackle) | Steel |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Keyed Alike Safety Padlock |
| Diamètre (métrique) de la manille | 0.63 cm |
| Comprend | 3 labels/ lock, 1 English, 1 French, 1 Spanish label |
| Nbre de broches | 6 |
Brady™ SafeKey Padlocks - aluminum with 76 mm Steel Shackle, Keyed Different
The ultimate locks for indoor and outdoor heavy duty safety applications.
| Largeur (métrique) de la manille | 33 mm |
|---|---|
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.25 in. |
| Largeur (métrique) | 38 mm |
| Material (Shackle) | Steel |
| Type de clé | Keyed Different |
| Matériau | Anodized Aluminum |
| Type de produit | Keyed Padlocks |
| Diamètre (métrique) de la manille | 6.4 mm |
| Hauteur (métrique) de la manille | 76 mm |
| Largeur (impériale) | 1.5 in. |
| Hauteur (impériale) de la manille | 3 in. |
| Largeur (impériale) de la manille | 1.3 in. |
| Nbre de broches | 6 |
Brady™ Clamp-on EZ Panel Loc System Circuit Breaker Device
Use on beakers that do not have a hole in the switch tongue. The Brady™; Clamp-on Ex Panel Loc System Circuit Breaker Device is easy to set up and ensures additional security for your circuit breakers.
Brady™ Keyed Different Safety Lock with Plastic Shackle
Help ensure workers stay safe from hazardous energy during servicing and repair with strong, efficient and cost-effective Safety Lockout Padlocks from Brady.
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.25 in. |
|---|---|
| Material (Shackle) | Plastic |
| Type de clé | Keyed Different |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Padlock |
| Diamètre (métrique) de la manille | 6.35 mm |
| Hauteur (métrique) de la manille | 38.10 mm |
| Dimensions (P x L x H) | 0.82 x 1.5 x 1.77 in. |
| Nbre de broches | 6 |
Brady™ Keyed Alike Safety Padlock with 1.5 in. Shackle, Green
Keyed-Alike Safety Padlock with 1.5 in. Shackle is a safer alternative to metal locks for lockout applications.
Brady™ Clamp-On Circuit Breaker Lockout
Experience reliable lockout safety and effortless installation with the Clamp-On Circuit Breaker Lockout. Simply twist the proprietary thumbwheel design for tool-free application.
| Description | Clamp-on Circuit Breaker |
|---|---|
| Matériau | Polycarbonate |
| Type de produit | Circuit Breaker Lockout |
Brady™ EZ Panel Loc Breaker Lockouts
EZ Panel Loc Breaker is part of the EZ Paneloc™ lock rail system, which allows workers to secure lockout devices by passing a plastic key through an EZ Paneloc™ lock rail.
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Couleur | Red |
| Quantité | 6 Pk. |
Brady™ EZ Panel Loc Lock Rail
Close panel doors, even when lockouts are in place. The Brady™ EZ Panel Loc System's unique rail system accommodates multiple locks, eliminating the need for hasps during group lockouts.
| Couleur | Yellow |
|---|---|
| Matériau | Fiberglass-reinforced Nylon |
| Type de produit | Lock Rail |
Brady™ Clear Gate Valve Lockout
Gate valve lockout devices deny access and cover the valve handle. This device's unique knockout center fits OS and Y or rising stem valves.
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Description | Gate Valve Lockout |
| Matériau | Polycarbonate |
| Type de produit | Lockout Device |
| Quantité | 1 Ea. |
| Comprend | Attachable Cleat for Circuit Breaker Lockout Device |
Brady™ Cable Lockout Device
Lockout gates, handles, valves and more! The Brady™ Cable Lockout Device is a versatile solution for all of your facility's lockout needs.
| Couleur | Red |
|---|---|
| Matériau | Plastic |
| Type de produit | Tab-cinching Cable Lockout Device |
| Dimensions (L x l x H) | 0.65 x 5.84 x 2 in. |
| Quantité | 1 Ea. |