Donkey Secondary Antibodies
Secondary antibodies where donkey is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Classification
- (2)
- (347)
Conjugate
- (1)
- (4)
- (8)
- (4)
- (6)
- (6)
- (7)
- (2)
- (8)
- (4)
- (2)
- (4)
- (8)
- (2)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (19)
- (25)
- (8)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (5)
- (4)
- (5)
- (25)
- (36)
- (24)
- (23)
- (4)
- (4)
- (4)
- (4)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (16)
- (3)
- (20)
- (1)
Host Species
- (349)
Quantity
- (1)
- (52)
- (5)
- (15)
- (115)
- (8)
- (9)
- (3)
- (28)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (20)
- (84)
- (2)
Applications
- (2)
- (4)
- (13)
- (145)
- (131)
- (12)
- (10)
- (194)
- (31)
- (6)
- (23)
- (179)
- (12)
- (31)
- (4)
- (33)
- (2)
- (5)
- (215)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
1
–
15
of
341
results
IgG Donkey anti-Mouse, Rhodamine (TRITC), Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Rat, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
IgG Donkey anti-Guinea Pig, Biotin, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
Invitrogen™ F(ab')2-Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Secondary Antibody
F(ab')2-Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | >4.5 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity Chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Content And Storage | 4°C, do not freeze |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | Dot Blot,ELISA,Immunohistochemistry (Paraffin),Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | IgG fraction |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | TBS with 0.001M MgCl2, 0.0001M ZnCl2, 50% glycerol, 1% BSA and 0.09% sodium azide; pH 8 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
IgG Donkey anti-Mouse, HRP, Polyclonal, Secondary Antibody, MilliporeSigma™
Donkey Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | >4.5 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, AP
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Secondary antibody with 5mM MgCl2, 0.1mM ZnCl2, 30mM triethanolamine, 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, AP
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Rabbit |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alkaline Phosphatase (AP) |
| Applications | ELISA,Immunohistochemistry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Rabbit IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Secondary antibody with 30mM triethanolamine, 1% BSA, 5mM MgCl2, 0.1mM ZnCl2 and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 405
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 405 |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Texas Red
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Texas Red |
| Applications | Dot Blot,ELISA,Flow Cytometry,Western Blot,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Antigen affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.01% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Goat IgG whole molecule. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed Secondary Antibody, Alexa Fluor™ Plus 594
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | 4°C, store in dark |
|---|---|
| Target Species | Mouse |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Alexa Fluor Plus 594 |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 2 mg/mL |
| Antigen | Mouse IgG (H+L) Highly Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | Proprietary buffer with 0.016% Methylisothiazolone, 0.016% Bromonitrodioxane; pH 6.5 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Secondary Antibody, Biotin
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Biotin |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Immunocytochemistry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG |
| Concentration | >4.5 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
Invitrogen™ Donkey anti-Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed Secondary Antibody, TRITC
Donkey Polyclonal Secondary Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Goat |
| Host Species | Donkey |
| Conjugate | TRITC |
| Applications | Immunocytochemistry |
| Form | Lyophilized |
| Isotype | IgG |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Goat IgG (H+L) Cross-Adsorbed |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Affinity chromatography |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 1% BSA and 0.05% sodium azide; pH 7.2 |
| Immunogen | Gamma Immunoglobins Heavy and Light chains. |
| Classification | Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |