Enclosure Stands and Accessories
Kits for enclosure systems to provide greater security and flexibility. Products include ceiling enclosure kits, UV lamps and utility shelf kits, rear panel finishing kits, and more. Also includes accessories such as transfer caddies.
À utiliser avec (équipement)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (6)
- (4)
- (4)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (27)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (4)
- (5)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (7)
- (6)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (2)
- (1)
- (1)
- (13)
- (3)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (2)
- (7)
- (5)
- (2)
- (9)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (25)
- (2)
- (4)
- (3)
- (7)
- (2)
- (2)
- (10)
- (11)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (2)
- (4)
- (9)
Type de produit
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (18)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (7)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (52)
- (3)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (21)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (32)
- (12)
- (2)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (18)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
Type de filtre
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (57)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (8)
- (30)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (10)
- (1)
- (26)
- (6)
- (3)
- (5)
- (8)
- (2)
- (1)
- (1)
Hauteur (impériale)
- (2)
- (1)
- (29)
- (6)
- (1)
- (8)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (8)
- (8)
- (6)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (6)
- (9)
- (1)
- (3)
- (3)
- (12)
- (3)
- (2)
- (22)
- (4)
- (4)
- (1)
- (2)
- (3)
- (6)
- (3)
- (4)
Hauteur (métrique)
- (2)
- (1)
- (11)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (22)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (2)
- (8)
- (2)
- (6)
- (2)
- (1)
- (4)
- (8)
- (8)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (9)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Les produits de certains de nos fournisseurs ne s'affichent pas dans les résultats de la recherche filtrée. Veuillez
supprimer tous les filtres
pour voir ces produits.
Rechercher dans les résultats
Recherche par mot-clé:
Effacer la recherche
1
–
15
de
234
résultats
Fisherbrand™ Dome Hood for Basic Model
Combination Hood is designed to capture high dispersion contaminats.
Fisherbrand™ HEPA Filters for PCR Workstation
Efficient aluminum frame filter suitable for use with a PCR cabinet.
| Longueur (métrique) | 45.72 cm |
|---|---|
| Type de filtre | HEPA |
| Longueur (impériale) | 18 in. |
| Type de produit | Filter |
| Profondeur (impériale) | 3.06 in. |
| Efficacité | 99.99% |
| Profondeur (métrique) | 7.77 cm |
| Longueur (métrique) | 41.91 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 16.5 in. |
| Matériau | Corrugated Paper |
| Type de produit | Filter |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.54 cm |
Labconco™ Replacement Disposable Prefilters
Prefilters for Vertical Clean Benches and Filtered PCR Enclosures
| Type de filtre | Prefilter |
|---|---|
| Type de produit | Prefilter |
| Poids (impériale) | 1 lb. |
| Poids (métrique) | 0.5 Kg |
| Certifications/Conformité | ADA |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 34.5 to 27.5 in. |
| À utiliser avec (équipement) | Protector XVS Ventilation Station |
| Type de produit | Stand |
| Profondeur (impériale) | 29 in. |
| Profondeur (métrique) | 73.7 cm |
Labconco™ Automatic Pressure Controller Gas and Vacuum Tubing Connection Kit
For use with Precise™ Controlled Atmosphere Glove Boxes
Labconco™ Diaphragm Pumps For Precise™ Basic™ and Controlled Atmosphere Glove Boxes
For drying train circulation
| À utiliser avec (équipement) | Protector Combination Glove Box |
|---|---|
| Matériau | Die-cast Aluminum |
| Poids (impériale) | 11 lb. |
| À utiliser avec (application) | Drying Train Circulation |
| Poids (métrique) | 5 Kg |
Labconco™ General Glove Box: Oxygen and Moisture Removal Column
Accessories for Labconco General Glove Box
Labconco™ General Glove Box: Electrical 9 Pin Sealed Pass-Through Kit
Accessories for Labconco General Glove Box
Labconco™ Acrylic Viewing Window for Precise™ Glove Boxes
Accessory for use with Precise Glove Boxes
Labconco™ Thimble Exhaust Connectors for Precise™ Glove Boxes
Accessories for use with Precise Glove Boxes
| À utiliser avec (équipement) | Precise HEPA-filtered Glove Box |
|---|---|
| Matériau | Epoxy-coated Steel |
| Poids (impériale) | 5 lb. |
| Poids (métrique) | 2.3 Kg |
Labconco™ Pressure Relief Valve Vent Kits for Precise™ Glove Boxes
Accessories for Precise Glove Boxes
| Poids (impériale) | 5 lb. |
|---|---|
| Poids (métrique) | 2.3 Kg |
Labconco™ HEPA Filter Vacuum Trap w/Tubing
Filter particulates before entry into vacuum pump by adding a Labconco Glove Box In-Line HEPA Filter Relief Bubbler Kit to your system.
Labconco™ AtmosPure™ Re-Gen Gas Purifiers
Produces ultrapure inert atmosphere for materials sensitive to moisture and/or oxygen
| À utiliser avec (équipement) | AtmosPure Re-Gen Gas Purifier |
|---|